HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Malajsie, Brunej, Filipíny a Indonésie

Indonésie, Bali s miminkem

Renata

Chci jet na Bali, případně Jávu s ročním dítkem. Dala jsem dost času hledání vhodné destinace, načež mi pediatrička i doktor na cestovní medicíně řekli, že by tam nejeli. Jaký názor máte vy?

Zkušenosti čtenářů

petra

Ja bych tam taky chtela s deckem 🙂

MartinT.

Byl jsem tam s dítkem „rok a čtvrt“. Někde jsem o tom psal, zkusím najít, ať nemusím opisovat. Má to své pro a proti. Doporučoval bych počkat ještě půlrok… Náš klučina byl trochu nemocnej, z únavy, veder, klimatizací, změn prostředí, následně velkoměsta (na Jávě)… zeptám se, na jak dlouho? Rozhodování znamená hledět na zájmy dítěte, ne svoje (předpokládám, že starostliví rodiče se jimi řídí). Dítko to víceméně zvládne, ale jestli to jde odložit o pár měsíců třeba na červen, tak bych to udělal. Ať to není moc „šoků“.

Renata
MartinT.:

na 4 týdny.

Renata

Tak holt pojedu někam po Evropě

zde info –
Malárie na Bali a Jávě není problém, nutno hlídat hygienu kvůli žloutence a břišnímu tyfu. Tyto nemoci se běžně očkují, ale ne u takto malých dětí.
Rozhodla jsem se sedět v Evropě zejména kvůli horečce deng, která je nyní na vzestupu. Pravděpodobnost nakažení je malá, ale pro malé děťátko je nebezpečná. Navíc na kojence nesmíte používat repelenty DEET (horečku přenáší komár).
Prostě nakonec sečteno podtrženo mi to za to nestojí.

doporučuji tyhle stránky – http://www.mdtravelhealth.com/destinations/asia/indonesia.php

tady nemocnice:

http://www.bali-online.com/web/search.php?keyword=medical&opt=0&Submit3=Search

marek

My byli na Bali s ženou minulý měsíc, všude jsme četli o různých rizicích nemocí, ale v těch turistických centrech to asi nehrozí. Nejsme zas takoví, abychom prolézali pralesy:-) Koupil jsme zájezd od CK, http://odletime.cz/atlas/indonesie s odletem z Vídně a vše klaplo dobře. Bali je fakt pěkné místo, je pravda, že je zde trochu více lidí:-), ale najdete i osamocenější zákoutí. Bali vřele doporučujeme.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: