Spolucestování Amerika

Guatemala-Kostarika, únor 2009

Zbynek

Jedeme na 5-titýdenní pohodovou (ale trocha dobrodružnější) cestu: Guatemala (hory, džungle, památky a nějaké ty indiánské vesničky), Honduras (šnorchlování, ostrovy, koupačka a národní parky), Nikaragua (jezera, moře, sopky, koloniální městečka), Kostarika (národní parky – s adrenalinem zvaným CANOPY, sopky, leháro s tequillou u moře – rezerva před odletem). Letenka je za 13 tisíc vč. popl. Levné cestování (klasickými drůbežími autobusy, spaní v rodinných penzionech), Jsme už tři, přivítali bychom další cestovatele (i holku), ve více lidech je více legrace, chceš se přidat k nám?

Zkušenosti čtenářů

Milan

Trošku ti závidím, hned bych se do Kostariky vrátil. Válení na pláži vynech (to můžeš kdekoliv v Evropě), ale pořádně proběhej národní parky (nevynechávat Corcovado). Kde jsi sehnal letenku za tyhle prachy?

Martin

TEda to budete mit fofr. Ja to jel 5 mesicu. Na narodni parky se v Hondurasu vyprdnete a uzivejte potapeni na Utile ci Roatanu, krasny a prehledny parky najdete v Kostarice. Nikaragua je krasna a velika, az na ten bordel. Guatemalu projedte co se da. Hodne stesti se „slepicimi autobusy“ :-).

Marťaska
Martin:

Ahoj Martine, zacatkem pristiho roku bychom chteli procestovat za mesic Guatemalu, Salvadoru a Honduras. Cestu musime spojit i s Mexikem, protoze do Mexiko City mame letenky. Vsimla jsem si, ze jsi nektere z nasich vybranych zemi navstivil. Poskytnul bys nam nejaky info? Vice info o nasi trase je v prispevku od Marťasky z 28.10.

Jan

Co tak si skusit cestu na oceanske plachetnici – mam ji v USA a popluje do Karibiku -ale vprincipu muzete kamkoli 🙂 (tam bych se chtel usadit na nejakem klidnejsim ostruvku). Mam invalidni duchod s pateri (ze stresu chaosu ,zivotni zateze tady). Tam je klid muzete si to tam pomalu obeplout vsechny hezke mista.., priroda dava cloveku vsechno – spousta ryb v teplem mori k jidlu ,i jidlo v suprmarketu levnejsi nez tady (jakozto ostatne temer vsude v ZAp. EU,americe atd..), celej rok teplo ,takze se da zit na lodi ,neni potreba zadne topeni, pohyb plachetnice je z vetru, elektrina ze solarnich panelu … proste green hezkej a velice levnej zivot -ze clovek je bohate v plusu i z malinkeho duchodu. MAm tu lod tam uz nekolik let a ti idioti na ambasade mne tam nepustili (ze pry chci imigrovat z ekonomickych duvodu – kazdej kdo ma mesicne min nez 600usd tak je podle nich potencialni imigrant..). No ted viza uz nebudou, ale ja nemam penize, dluzim v marine 5000usd za ulozeni te lode (a 250usd mesicne navrch). Takze ji davam na rok do uzivani nekomu kdo to zaplati. Ozval se mi jeden fajn clovek a skuseny jachtar (jinak povolanim ridic kamionu) ,on by to vzal ale hleda partaka, ci partaky – on sam muze zaplatit pulku tech nakladu -toho dluhu. Ten zbytek je na Vas. Jinak ja tady ziju co spise zivorim v docela neprijemne vesnici, v pronajate chate bez vody,elektriny i topeni, spim ve spacaku a jeste mne dusi atmosfera tady … a cele tohle zivireni – pronajem+jidlo+inet mne stoji celej duchod, takze stezi bych mel na letenku do USA ale uz vubec ne na vyplaceni dluhu…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: