Oceánie

FIJI

týnka

Ahojky. Sháním nějaké rady ohledně fiji. S přítelem se na konci listopadu přesouváme z Los Angeles na Zéland a letíme přes Fiji… Za něký poplatek se tam mužeme zdržet místo několika hodin několik dnu, v našem případě bych to viděla tak týden.Moje představa byla uprchnout na nějaký menší ostrov,nebot mě nadi atd nijak neláka. Koukala jsem na Tavueni a Kadavu. Problém je, že ceny letenek z nadi popřípadě dražší suvy jsou docela drahé a za druhé což je asi ještě větší problém, jakékoliv ubytování vychází šíleně draho, a dostupných variant na klasických hledacích serverech málo. V diskuzích jsem tu četla docela levné zkušenosti, proto se ptám jestli na to není nějaký fígl …Mohl by někdo prosím poradit? Někde Jsem četla shánět ubytování pres AUS cestovky,ale to jen našla jen drahé balíčky s letem z AUS. Prostě cokoliv jak ušetřit za ubytování, klidně i cestu nebo klidně poradit, navrhnout nějaký jiný kouzelný ostruvek…Nechci resosrt s hotelem a bezénem špíš nějaké bury,chajdy atd…děkuji moc za odpověd každá rada pomůže a budu velmi vděčná

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, budeš tam mimo sezónu, takže se, myslím, můžeš na rezervaci ubytka vykašlat. Já tam byl v nejvyšší sezóně a levné ubytko se dalo sehnat bez problémů na místě. Je to ale už 12 let. Obvykle se to nejlevnější ubytování ani nedá rezervovat, aspoň podle mých aktuálnějších zkušeností z jiných zemí.

Levné ubytování u pláže se dá sehnat na souostroví Mamanuca (tam jsem nebyl, to je na mě moc turistické, prý tam jsou dormy i pro desítky lidí v 1 pokoji), na ostrově Nananu-I-Ra, což je autobusem z Nadi na sever a pak krátký přejezd na lodi, domy z tvárnic, pěkné koráli, krásná pláž bez lidí na severu, kam se dá dojít pěšky:
http://www.world-of-islands.com/Professionnels/Fiches/hebergement_en.asp?Num=39

Na Fidži nejvíc doporučuju jet busem (který se nalodí na trajekt) na ostrov Ovalau (Levuka – na pobřeží ale bez pláže), prohlídnout si vesnici v kráteru (ideálně s průvodcem přes hranu kráteru, i když v listopadu nevím) a pak jet malou lodí na malinký ostrov Caqalai, který se dá obejít asi za 12 minut po pláži. Je tam i Snake Island s hady vodnáři, na který se dá přejít při odlivu suchou nohou. Je tam jediný „resort“ s primitivními chajdami (bure) bez jiného osídlení:
http://www.tripadvisor.cz/Hotel_Review-g308248-d1380354-Reviews-Caqalai_Island_Resort-Caqelai_Island_Lomaiviti_Islands.html
Na hlavní ostrov se dá dojet resortní lodí a pak busem do Suvy. Alternativa Caqalai je Leleuvia, kde jsem ale nebyl.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: