HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Oceánie

Ekonomicke cestovani po oceanii

Michal

hej lidi potrebuju radu jak se da levne cestovat po oceanii…po ostruvcich,mam na mysli prepravu. Jelikoz letenky jsou drahe.
premyslel jsem ptat se v pristavech lidi kteri nekam pluji…takovy namorni stop,…mate nekdo nake rady,nebo zkusenosti..
eltiburon@centrum.cz
dik vsem, Michal

Zkušenosti čtenářů

Jan

Michale,
Oceánie je obrovská svou rozlohou a letadlo je jediná optimální varianta. Pokud chceš plout na vítr a převážně pobývat na otevřeném moři, vyjde tě to draze též. Pravidelná lodní spojení fungují pouze v Melanésii a ještě ne všude a lodní lístek není o moc levnější než letenka. Holt Oceánie je drahá destinace a rozhodně není pro baťůžkáře. Výjimkou je snad Fidži. Ale chce to přiletět pouze tam. Jinak náklady v ostatních zemích jsou vysoké. Vrátil jsem se před měsícem, tak vím, o čem píšu.

PaV
Jan:

Souhlasím s Michalem: Polynésané a Melanésané na lodích už téměř mezi soustrovími necestují. Kromě Fidži a Vanuatu je tam (zejm. ve frankofonních a novozélandských a dalších ostrovních územích) velice vysoká životní úroveň. Takže i pokud by spojení existovalo, nebylo by nejlevnější.
Přesto se dají sehnat letenky i za slušnou cenu. Stačí sledovat internet a aktuální nabídky:
http://matrix.itasoftware.com/ (celosvětově)
http://www.aircalin.com/ (Velice moderní a vlajkový dopravce Nové Kaledonie – umí zajistit letenku s Air France do Japonska už z Prahy! Velká letadla Aircalin pak naloží Evropana k další cestě obvykle v Osace nebo Tokyu). Letenka Praha – Noumea se dá pořídit takhle už pod 20.000 CZK! „Rozvoz“ dál na Tahiti apod. s Aircalin pak také není příliš drahý oproti Novozélanďanům či Korejcům.
Další dobrou společností je http://www.airpacific.com/Pacific-Destinations/Route-Map (Fidzijsky vlajkový dopravce) U něho to ale chce více nebo čekat na „dealy“. Zato pak to stojí po Oceánii za to! Bohužel, neumí (pokud mám zkušenost) nabídnout cestu už z Prahy či Evropy – je zaměřený spíše na Oceánii a Severní Ameriku.
Zbytek dopravců po Oceánii je buď lokální a bezvýznamný, nebo jsou většinou s konektivitou přes Austrálii či Nový Zéland – a proto drazí nebo i časově nevýhodní.
Kombinace Aircalin/Air Pacific ale leccos umí vyřešit!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: