Japonsko, Korea

Do Japonska vlakem

Kristýna

Ahoj, Japonsko je první země, do které bych chtěla znovu, ale už bych to chtěla bez letecké dopravy, z eko důvodu.. nemáte někdo zkušenost? Zajímal by mě ostrov Hokkaido, ale nelpim na něm. Zatím jsem procestovala Shikoku, tak tam už ne.

Zkušenosti čtenářů

Libor

Ahoj, jestli máš tolik času a nevadí, že budeš zařizovat vícevstupové vízum do Ruska a že cesta bude nejspíš dražší, můžeš to zkusit, ale budeš si asi muset googlovat zkušenosti z cesty po zemi a vodě do Japonska spíš ze zahraničních webů v angličtině. Pokud pojede trajekt přímo na Hokkaido (dříve jezdil v létě, loni vůbec, nevím, jak letos), nebude to tak drahé. Jinak si musíš připočítat drahý vlak přes Honšú a dražší trajekt. Možná by se vyplatil kvůli cestě přes Honšú JR Pass, ale pokud tam budeš déle, je dost drahý a je zbytečné si platit JR Pass, když můžeš mít na místě o prázdninách mnohem levnější Seishun 18, který na Hokkaido stačí. O trajektu je třeba tady:
https://www.heartmybackpack.com/japan/dbs-ferry-from-japan-to-russia-korea/
https://wikitravel.org/en/Russia_to_Japan_via_Sakhalin
Na Hokkaidu jsem strávil před 2 lety v létě 2 týdny hlavně v NP, spaní většinou ve stanu, přesuny vlakem, někdy busem a stopem. Doporučuju pro cestovatele hledající krásy přírody bez davů turistů. Když tak se zeptej.

Kristyna
Libor:

dekuji, nemáš někde těch 14 dnů sepsanych? Trasy a tak.. chtela bych chodit hlavně pěšky bez přesunu.

Libor
Kristyna:

Mám to sepsané jedině ve Wordu a můžu poslat mailem: liborstein(zavinac)volny.cz
Pěšky bez přesunu myslíš odkud? Když se dostaneš na jih ostrova, stihneš asi jen NP Shikotsu-Toya, který je docela rozsáhlý. Chodila bys v rámci parku asi hlavně po silnicích, kde není příliš velký provoz, ale mezi těmi zajímavými místy toho není moc k vidění. Parky na severu už vyžadují další přesuny.

Jenda

Byl jste někdo na Hokkaidu v zimě ? Zajímá mě pozorování jeřábů mandžuských.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: