Spolucestování Amerika

Chile – července 2008

Petr R.

Zdravím, v červenci bych se rád podíval přibližně na měsíc do Chile. Chtěl bych projet celou zemi od jihu až po sever (případně nakouknout do Peru a Bolivie). Poslední týden bych pak rád strávil na Velikonočním ostrově. Nechtěl by se někdo přidat? P.
mail: pe**********@se****.cz

Zkušenosti čtenářů

Radka

Petre, ale Chile je na jizni polokouli, takze jezdit tam v nasem lete/u nich v zime asi nebude uplne vhodne… normalne se tam jezdi od listopadu do unora tak asi… v kazdem pripade se teple oblec 🙂

Petr
Radka:

toho si jsem vědom! btw. to není vůbec špatný období…

don_quijote
Petr:

Právě jsem v Santiagu a docela tady všichni mrzneme…a to je teprve začátek podzima a Santiago je relativně na severu….

Martin

Rekl bych, ze v zime na jihu bude uzavrenych spousta silnic kvuli snehove nadilce, ale muze to bejt dobrodruzo. Za mesic toho chces stihnout docela dost. Budes mit fofr

Nikola

Ahoj Petře, v červenci bych měla snad někde v okolí Santiaga v horách dělat lyž.instruktora..tak esi ti to vyjde a mě taky tak si můžeš přijit zajezdit;)

ferdak

Neco podobneho jsme podnikali koncem minuleho roku. Od severu k jihu jsme to jakztakz stihli za dva mesice. Pokud mas ale dost prostredku a budes delsi vzdalenosti preletavat, tak se to snad da. Psali jsme z cesty blog, takze muzes nakouknout pro inspiraci:
http://www.cestou-necestou.com/07chile/index.php

Monika

Já byla v Chile loni od května do srpna a můžu s jistotou potvrdit, že za měsíc nestihneš ani to Chile, leda že bys letěl letadlem, doprava busem není tak rychlá, jak by se mohlo zdát. Pokud vyrazíš do Bolivie a Peru, pak se určitě vyhni návratu přes Argrntinu, či jakémukoliv překračování And, pokud by se opakovala loňská sněhová kalamita, mohlo by ti to cestu dost zkomplikovat. Na jih Chile si v tomhle období připrav i větší balík peněz……

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: