Rusko

Cestování a ohlašovací povinnost

Ondra

Ahoj, chystám se poprvé do Ruska a ne úplně přesně rozumím ohlašovací povinnosti. Mám v plánu navštívit zhruba 8 měst a v každém z nich strávit dva dny. Ubytování mám v plánu přes hostely. Zajímalo by mě, jestli musím provádět registraci, i když budu v každém městě pár dní. Případně je nutné provádět registraci, pouze v případě, že strávím na jednom místě sedm a více dnů? Nebo pokud budu v Rusku jako takovém více než sedm dnů?

Zkušenosti čtenářů

Lukáš

Ahoj. Registraci řešit nemusíš. Ohlašovací povinnost je opravdu až po více než sedmi dnech,ale pokud jsi ubytovaný v jakémkoliv oficiálním ubytovacím zařízení,tak je jejich povinnost tě ohlásit podle zákona a není to tvá starost.

axl123

Dobrý den. Tady jsem narazil na něco s poštou? https://www.rusko-viza.cz/informace/
Jak to tedy je? Když nejsem v Hotelu

Jay

Z osobni zkusenosti. Pri zadosti o Vyzum do Ruska je treba zdravotni pojisteni (ZVP), letenka a pozvani do Ruska (coz je vlastne ujisteni, ze vas budou registrovat). Vizova kancelar pro nas byla v Praze a vyridili to pro nas s usmevem (a poplatkem) priblizne za tyden.
Ale pozor, na Internetu je mnoho chytraku kteri toto „pozvani“ pro vas za pekne prachy zaridi. Neni treba. Najdete si Hostel v kterem se ubytujete prvnich nekolik dni a nez si tam rezervujete postel, zeptejte se jestli poslou pozvani. Z me zkusenosti prvni Hostel to zaridil za male penize pote co jsme si rezervovali ubytovani. Poslou to po email a vy si to vytisknete sam a prilozite k zadosti o vizum.

Jay
Jay:

Oprava meho predesleho prispevku „Cestovni zdravotni pojisteni“ – kdyz jste u VZP jen si k tomu priplatite. Jeste bych rada podotkla jen pro jistotu, bylo by dobre spojit se s vizovni kancelari a zeptat se jich ohledne „pozvani“. My jsme tam byly pred dvemi roky, treba je to ted jine. Urcite navstivte Moskvu (levne vstupenky do Cirkusu!!! Detsky Dum, zmrzlinu v GUM)—a vlakem 4.5 hod. do St. Peterohrad – nadherne a luxusni mesto.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: