HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování kamkoliv

Cesta pěšky kolem ČR-srpen 2011

Michal

Zdravím přátelé, chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s cestou podél hranic ČR po svých vlastních nohách.
Osobně o tom silně uvažuji, že bych vyrazil koncem srpna a vrátil se někdy koncem října.
Počítám s absolutně minimálními náklady, pouze jídlo. Vyspat se dá všude a v přírodě podél hranic bude jistě mnoho příležitostí, kde na jednu noc zakempovat svoji maličkost.
Pokud někdo máte podobnou zkušenost, budu rád za rady, případně kdyby měl někdo zájem, uvítám i společnost.:)

Zkušenosti čtenářů

Barbora

Ahoj.Máme úplně stejný plán,ráda bych taky něco takového podnikla,ale nemám s kým,a taky skoro žádné zkušenosti a nové věci se vždycky hodí:) Akorát ještě studuju a nemůžu se vrátit tak pozdě.Nešel by nějaký plán,třeba na menší cestu po Čr?Třeba začátek srpna na dva týdny?

Michal
Barbora:

Ahoj Báro. Já to mám bohužel tak, že můžu opravdu až koncem srpna z pracovních důvodů, jinak bych samozřejmě vyrazil i dřív. Jestli všechno klapne tak mám v plánu opravdu obejít celou ČR, je to výzva a vzhledem k tomu, že to je cesta tak na 80dní chápu, že pokud studuješ, je to moc dlouhé. Pokud by jsi se chtěla třeba jen na pár dní přidat, určitě bych společnost uvítal, ale jak říkám, jestli se do toho pustím, chci to dokončit celé.:)

Ahoj. Ozvi se na email diskuze.cz@seznam.cz, cestu pěšky okolo ČR jsem absolvoval, třeba Tě nějaké poznatky z mého putování budou zajímat.

Michal

Ahoj, díky, už jsem se na email ozval, budu rád za každou radu.:)

diskuze.cz@email.cz, předchozí kontakt je špatný…

Michal K

Zdravim te Michale!
Pred casem jsem nahlidl do knihy, ktera by te mohla zajimat:

http://www.kosmas.cz/knihy/124948/sudetska-pout-aneb-waldgang/

Mel jsem v hlave podobny napad, ale na kole. Hlavne kvuli casu, hrube jsem to spocital na cca 30 dnu, abych mohl jet opravdu na pohodu a nekde se i zdrzet. Dnes si tuto cestu dovedu predstavit zase o neco lepe.
Uvidim, co vsechno cas prinese. Zatim jsem mimo CR, ale po navratu se rozhodne hned do prac. procesu zaradit chtit nebudu.

S prespavanim bych si hlavu nedelal. Pohranici je vcelku dobre zalesneny, tedy je kde spat, je kde si udelat ohen.
Nebo muzes zkusit variantu Couchsurfingu, Hospitalityclubu. Asi znas. Pravda, nedelal bych si iluze, ze zrovna v prihranici bude dostatek jejich clenu, ale jeden nikdy nevi! Urcite by to mohla byt obcas prijemna zmena.
Z pohranici mam osobni zkusenost pouze s Novohradskými horami, Ceskym lesem a Krusnymi horami (nekolik delsich cundru) a mohu tedy potvrdit v podstate zadny vyskyt lidi, dostek vody a znacene turisticke cesty.

At se ti dobre jde!
Mej se.
Michal K

Michal
Michal K:

Ahoj,

děkuji za odkaz, knížku si seženu, vypadá jako zajímavá inspirace:)
O cestě na kole jsem taky uvažoval, je to rychlejší a našel jsem na internetu i mapy od lidí co to absolvovali. Ale mě by osobně vadila neustálá starost aby se kolo nerozbilo atd. , proto volím cestu pěšky, ikdyž sám nevím jak časově to zvládnu.

Tomáš
Michal K:

Ahoj Michale,
absolvoval jsi tu cestu na kole?
Mám už pár let podobný plán, tak mě zajímají zkušenosti.
Rád bych to podniknul na těžko, žádné pensiony apod…
Tomáš

Ondřej
Tomáš:

Zdar, na kole to zní zajímavě. Jen bych si to možná rozdělil kvůli času na víc menších částí. Hodilo by se to někomu takhle?

Honza

Ahoj. Mám podobnou myšlenku, jen jdu středem a to Brno-Praha. Jdu 2. týden v srpnu. Kdyby se chtěl někdo přidat, písněte na email kroupa20@email.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: