HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

cesta kolem světa

Jarda

od počátku příštího roku plánuji cestu kolem světa. Cesta cca 1rok rok. začít bych chtěl letecky Praha Istanbul. Pak po souši napříč Asií. Írán Pakistán, Afganistán, Čína,Indie, Laos, Thajsko, Kambodža, Malaysie,Indonesie, Singapur, Malaysie, pak letecky Nový Zéland Australie, přesun Jižní Amerika Argentina, Brasilie, Chile, Peru,Galapágy, Ekvádor, Venezulea,Panama, Honduras, Mexiko, pak přesun do Afriky, JAR, Namidie,Zimbabwe, Kena, Tanzanie, Egypt, a hurá domů. Přesný plán ještě memám přesně naplánován, rád bych navštívil všechny tyto zěme a rozhodně nechci žádnou z nich vynechat a když to vyjde a budou finace a čas nějaká zemička by se dala i přidat.

Zkušenosti čtenářů

Saxon Bastard

Ahoj Jardo,

mám takový obligátní dotaz: na kolik peněz myslíš, že tě taková cesta vyjde?

Saxon Bastard

…a ještě jeden dotaz: jak moc – pakliže vůbec – se hodláš na tu cestu pojišťovat?

Jarda
Saxon Bastard:

levné to samozřejmě nebude, počítám cca 250-350tis. Pojistit se samozřejmě hodlám.

David Kučera
Jarda:

Ahoj Jardo,
ta částka ti podle mého stačit nebude. Při tvém současném plánu počítej spíš tak kolem půl miliónu a víc. Jel jsem podobnou cestu před deseti lety http://ecesty.cz/cestopisy/1998cks/index.htm poměrně levným hard core stylem, ale bez Afriky a v JA jen tři země, a vyšlo mě to už tehdy na 250 tisíc.

Iva

ahoj Jardo,
máš už nějakou zkušenost s nějakou delší cestou ?
Iva

Ruda

Kdybys to viděl tak na dva tři roky a nízkorozpočtově,
přidal bych se.
Měj se Ruda..mail:Ppek.nr@seznam.cz

Ruda

Překlep:Popek.nr@seznam.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: