Japonsko, Korea

Cesta do japonska jaro 2011?

Vašek

Chystám se vyrazit do Japonska jaro (tipuju březen nebo duben) 2011, hlavně památky a příroda,cca na 1 měsíc. Do Asie moje premiéra.. je mi 23 let, grafik…
nechcete se někdo připojit , nebo se podělit o zkušenosti co se dá za tu dobu v japonsku stihnout a co by se nemělo minout?

Zkušenosti čtenářů

Luděk

Zdary Vašku, napiš mi kam máš namířeni nebo co by tě zajímalo. Byl jsem v Japonsku rok a půl. Pracoval jsem u Města Nagoya, Aichi ken. Dobrý je vyrazit do Japonska druhá polovina dobna. Koncem dubna začínají rokvětat sakury a Japonsko se promnění hodně zajímavě.Je možné že v té době už tam opět budu. Zatím koukni na http://www.lpoint.estranky.cz, Luděk

Jose
Luděk:

No s těmi sakurami je to trochu jinak – kolem Nagoyi, Kyota i Tokyo rozkvétají obvykle o 1 měsíc dříve! Koncem dubna za nimi musíte až na Hokkaido! A pozor přelom dubna/května jsou jap.svátky a doprava i ubytování je největší problém z celého roku.

Jenda

Vašku, Japonsko bych teda mohl, čas mi taky vyhovuje, ale slyšel jsem že to je úúúúúúúúúúúúúúúúžasně drahá země. Kolik tak počítáš za ten měsíc utratit.

Lucie
Jenda:

AHoj,co se tyce cen musim rict, ze to neni tak uzasne drahe jak se tvrdi. My jsme tam stravili asi 2 tydny(Kyoto,Nara,Osaka) a utrata za ubytovani,jizdne,jidlo a vstupy bylo cca 18000KC na dve osoby.Doporucuji jist bento boxy(sushi boxy k dostani supermarketech ci obchodech), sukiaki,sushi,udon,soba(posledni dve nudle).Musim rict,ze jsme se nijak moc neomezovali.teda nechodili jsme do top restauraci,to ne,ale nestradali jsme.Japonsko doporucuju. Co se tyce cestovani,my Japan rail pass nemeli,ale cestovali jsme taky za slusne penize.V Japan.totiz neexistuji jedny drahy jako u nas,je tam vic spolecnosti a tak se da cestovat i jinak nez jen sinkanzenem. My jsme tedy neprekonavali prilis velke vzdalenosti. V Kyotu doporucuji one day pass za 500YEN(plati na vetsinu autobusu).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: