HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Asie/ Australie

Ceny Tonga a Vanuatu

Michaela

Zdravicko,byl tam nekdo z vas?Muzete mi poradit?

Zkušenosti čtenářů

MartinT.

Ad Vanuatu – kontaktujte autora techto stranek: http://www.letemsvetem.wz.cz/

L.

Ahoj,
byla jsem vloni v Port Vila na Vanuatu. Rozhodně to není pro nás levná země.
Ceny většiny dovezeného zboží na Vanuatu,včetně potravin jsou vyšší v Austrálii. Místní potraviny (ovoce)jsou samozřejmě levnější. Doprava v Port Vila je relativně levná-stojí 100Vt, v okolí Port Vila 150Vt. (1V= cca 6Kč). Pokud se chceš dostat na vzdálenější ostrovy doprava se značně prodraží o letenky a pronajmutí trucků nebo lodí na ostrovech. Shlédnutí různých turistických atrakcí (např. původní bungee stál vloni 10 000 Vt-to je cena jen za shlédnutí samotné atrakce bez dopravy a zajištění servisu nějaké cestovky)

jani.czka&matysek

Zdravíme.

Na Tonga jsme byli před rokem (přelom březen,duben). Letenka z Aucklandu s Air New Zealand byli tuším 350$ na osobu. Pobyli jsme tam asi 12 dni. 6 na ostrově E´ua a 6 na hlavním ostrově (3 ve městě a 3 v resortu San Samaritan, kde jsme byli uplně sami). Oproti Zélandu dráž, protože se tam vše musí dovážet. Mají svojě Tongácké dolary a není problém výběr z bankomatu nebo vyměnit. Určitě to chce co nejdříve zmizet z hlavního města! Na ostrovech se dá celkem snadno sehnat bydlení u místní rodiny, určitě je ale lepší mít třeba svůj stan. Trochu jsme jim přispívali na jídlo a dokonce nám i vařili. Skromě, ale chutně! Krásné jsou nedělní bohoslužby, všichni Tongánci pěkně zpívají. Ceny např. ubytování byli kolem 50 T$ za 2 lůžkový pokoj, celodenní výlet po ostrově cca 40-50 T$, za návštěvu rozhodně stojí tradiční Tongáncký večer buď v DateLine Hotel nebo v některém z plážových resoirtů. Za cenu 30 T$ můžete sledovat pěkné představení Tichomořských tanců a ochutnat do sytosti místní speciality! V případě zájmu o informace, napište mail.

Michaela

Vsem vam hrozne moc dekuju za informace…
Michaela

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: