Spolucestování Afrika

Burkina a Mali 11-12/2010

Karel

Na přelomu listopadu a prosince se chystám na tři týdny do Burkiny Faso a Mali. Letecky do Ouagadougou a okruh přes Mopti, Timbuktu, Bamako a Bobo Dioulasso zpět do Ouagadougou. Pokud se někdo chcete přidat, dejte vědět.

Zkušenosti čtenářů

Jarous

cus,
pred mesicem a neco jsem sjel Zapadni Afriku.
Mali vrele doporucuji, je velmi zajimavy, projel jsem ho skrz na skrz. v Mobti je uzasna hlinena mesita, krasne se foti, Timbuktu je docela daleko, urcite jed poradnym autem, cesta je tam divoka a dlouha, mestecko je klidny, turisti tam nejsou, vsichni se tam boji jezdit, je vsude kolem jednotky teroristu, ktery hledaji belochy kuli vykupnymu, tak to budes mit i zajimavy, me nastesti nestihli, tak jsem se vratil v pohode, jinak jsem dostal od mistnich velmi kvalitni uvarenej cajik, kterej jsem po ceste do hotelu vyzvracel, je moc silnej na me. Bamako je normalni hlavni mesto, nic moc, ale lepsi nez nic, jinak nastiv vesnice s Dogony, ty jsou velmi in, videl jsem jich asi 10 a kazdy jsou podobne jiny, pokud budes mit cestu jed do Mauritanie, je krasna a pisky jsou uzasny, ale vojaci jsou protivni na papiry, porad te budou kontrolovat, jinak jsem jeste videl Senegal, Zapadni Saharu a Maroko.

Petr

Na kolik vycházejí letenky, ať už do Burkina Faso nebo Mali? Dá se tam dostat nějak rozumně pod 20k? Viděl jsem něco na point Afrique, ale termíny jsou dost omezené. Přichází v úvahu dostat se levně do Maroka a odtamtud místní dopravou, ať už busem či letecky? Mám cca 4 týdny.

Jana

Tyto země mě také velmi lákají. Co bezpečnost v Mali? A jak to vypadá s cenou? ..I když já mohu spíše v říjnu nebo na přelomu října a listopadu:-(

Karel

Ahoj, letenky do Mali/Burkiny jsou normálně hodně drahé, ale objevil jsem let z Mnichova do Ouagadougou asi za 20 tisíc. Samozřejmě z Maroka se tam lze taky dostat, ale to je časově dost náročné (osobně na to bohužel nemám čas).

Bezpečnost v Mali je, pokud vím, na přijatelné úrovni, samozřejmě na severu je to horší. Ale Timbuktu by mělo být ještě ok (tzn. s přijatelnou mírou rizika pro trochu dobrodružnějšího, ale duševně normálního backpackera).

Petr
Karel:

Berlin-Bamako s Air Marroc za 14-15k minuly rok.

Petr II

Ahoj,ja se tam taky chystam, ale spis prelom rijen/listopad, celkem na 4 tydny. Plavba po Nigeru, Timbuktu, pripadne Gao, Dogoni alespon na tyden. Je neco zajimave v Burkine? Cas tam nakouknout by byl. Letenky s Air Maroc vychazeji cca 15-17 tisic z Parize nebo Nemecka. Pry se tam da levne dostat s nejakou lybijskou spolecnosti pres Tripolis, ale nic konkretniho jsem nenasel … nebo vlastne jo – litaj jen jednou tydne. Air Maroc lita casteji.

Petr II
Petr II:

… Berlin-Bamako EUR 580

petr

ahoj.
jedu v srpnu na mesic do mali. chci navstivit mou kmotrenku v Kita Ourou (pres jednu organisaci). na to mam jeden den. vic mi nedovoli, takze spousta casu na vokouneni. jsem sam, franzousky se teprv ucim, umim anglicky a nemecky (coz mi pry nebude k nicemu). mam na tebe par otazek: vis neco o soucasne bezpecnosti? mas nejaky duletity tip ohledne cestovani na vlastni pest v mali? da se tam v srpnu nejak kloudne cestovat vzledem k destovemu obdobi? co bys mi doporucil za obleceni? ma smysl si brat stan? cetl jsem, ze nektere pensiony a hotely nabizeji za par babek prespani ve stanu se sprchou… dekuju ti za jakoukoliv radu nebo tip! Ahoj Petr

Iva

Ahoj Karle,

je ještě možné se k Tobě přidat? Uvažuji kam se letos vydat a láká mě Afrika, kde jsem aztím byla jen v Maroku….S cestováním zkušenosti mám. Kdyžtak napiš na [email protected] Iva

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: