Spolucestování Evropa

Balkán – Albánie 2013

Charlie

Zdravím, jsem 40-letý samostatný cestovatel a rád bych se vydal s partou 2 – 3 spolucestujících autem či vlakem do Albánie. Přemýšlím, co s jarem, létem, případně podzimem letošního roku. Miluji „batůžkářský“ způsob cestování, v klidu a v pohodě, poklábosit s místňáky, případně jim i pomoci např. s rybařením. Spánek – pod širákem, u domácích případně v nejlevněších zařízeních, grilovačka na pobřeží ze zdrojů z trhu, večer posedět s místními na pivu,nepotřebuji žádný velký komfort. S Balkánem mám jen ty nejlepší zkušenosti, přidá se někdo ??Písni, něco vymyslíme…

Zkušenosti čtenářů

Petr

V říjnu jsem byl v Černé Hoře, Albánie vůbec nezní špatně…Na kdy by jsi viděl ?

Petr

Ahoj,
jmenuji se Petr a je mi 48let.Někdy koncem srpna a v září se chystám do Albánie stejným způsobem,o kterém píšeš.Tak budu rád,když se ozveš a na něčem se domluvíme.Pokud se ozveš,tak na e-mail:[email protected] Petr.

Jirka

Letos se též vydáváme do Albánie v druhém a třetím týdnu v srpnu. Kdy pojedete Vy? Mohli by jsme se někde potkat.

Charlie

Zdar pánové,
ta Albánie je velice zajímavá, byl jsem také individuálně, ale už v roce 2001 v Černé hoře, to byla na naše poměry tenkrát džungle – bez úplatku ani ránu..Do Albánie jsme se tenkrát nedostali ani s úplatky, dalo se tam jet jen organizovaně s CK, což se nám ale nechtělo. Ideální by bylo buď jaro – květen, červen, nebo potom září.Koupil jsem parádního nově vydaného průvodce od Bradta, koukal jsem, je tam více informací, než je vůbec potřeba a podle popisů je to tam super, tomu věřím, ostatně často se vracím na Balkán, je skvělý…on i lidé tam…Zjistil jsem, nejezdí tam ale od nikud ze zahraničí vlak, takže autobus nebo autem…Co myslíte? Kdo by ste se přidal??

Janka a Yeti
Charlie:

Dobry den,
my si tiez planujeme podobny vylet na Balkan, chceli by sme ist autom, vidiet a zazit co najviac. Planujeme nejake dva tyzdne na to 🙂 ja som zatial na podobnej vyprave nebola ale priatel ma uz pozehnanych skusenosti. A radi by sme cestovali s fajn partickou 🙂

Charlie
Janka a Yeti:

Charlie Ahojky, no to je přesně ono, tak bych to viděl také..Kdy to máte v plánu absolvovat?? Vyrazíme společně??

Jana

V Albánii jsme byli vloni autem v Sarandě na pobytové dovolené a moc se nám líbilo.
Co se týče bezpečnosti, mám pocit, že u nás v čechách je daleko horší, než tam.Bohužel.
A cenově velice výhodné,zřejmě opravdu nejvýhodnější v Evropských zemích.

Švicko

Ahoj,

nemáte někdo aktuální (aspoň r. 2012)informace, jestli funguje železniční spojení Durres (Tirana) – Vlore. Vždy to jezdilo odpoledne tam a brzo ráno zpět. Jen jeslti se tam nezhroutila trať jako ve směru na Pogradec, nebo tak něco. Jinak Albánii jsem navštívil v poslendích 10 letech asi 5x a mám se vším jen ty nejlepší zkušenosti. Takže žádné zbytečné obavy.

Honza
Švicko:

Zdravím,

mám dotaz ohledně té železnice směrem na Pogradec! Už to tam nejezdí nebo se tam něco stalo? Dík moc

Švicko

Momentálně to tam nejezdí. Podle informací, které mám se tam v zimě 2011-2012 sesunula trať. Teď je konečná stanice kousek za Elbasanem v Librazhd. Je pravda, že už v létě 2011 byla trať v dezolátním stavu i na albánské poměry.

Shamba

Ahoj, já se vrátila z Albánie před 2 dny. Byla jsem tam už po čtvrté, je to krásná země.

Jana

V Podgradecu jsme byli minulý týden, okolo trati se staví nová asfaltka, ale na opravu kolejí to moc nevypadalo. Je to ale škoda, zajímavá trať se zajímavým cílem. Do Albánie jsme nakoukli ještě v oblasti Bajram Curri. Z Kosova sem vede nová asfaltka, na hranicích nulové problémy – nechtěli vidět ani kufr. Kdyby někoho zajímala plavba po Komani, tak z Breglumu aktuálně odjíždí v 6:00 h (jediný spoj), cena 5 EUR/osoba jeden směr, plavba trvá cca 2 hodiny. Trajekt pak hned jede zpět.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: