Spolucestování Asie/ Australie

Bajkal+Mongolsko zari 2010

Martin

Chystam se na cestu na vychod, cil cesty Bajkal, kdyz bude cas tak Mongolsko. Cela cesta bude uskutecnena po zemi autem. Hledam touto cestou nekoho do auta, rustina vitana.

Zkušenosti čtenářů

banan

Na jak dlouho to planujes?

Martin
banan:

To je prave na dohode. Zalezi na mnoho vecech – viza, cas, penize, nalada, pocasi, atd. Osobne to odhaduji 1.5 mesice.

Jenda

a dá se tam vůbec autem dojet ? cesty asi nicmoc, ne ?

Martin
Jenda:

Pro by nedalo?! Jezdi se tam i s osobakama napr. Rally Mongol. Ja mam jeepa 4×4.

jeff
Martin:

Co podíl na nákladech, respektive kolik ta cesta bude stát ? Co vím rozhodně to vyjde víc než obyčejná cesta vlakem.

Martin
jeff:

No to je rozhodne pravda! Vlakem to je zcela jiste levnejsi ale

1. cestou vlakem neuvidis tolik zajimavych veci s moznosti se zastavit kde se jen bude chtit
2. jsi odkazanej na mistni dopravu, ktera sice neni vzdy spatna, nicmene nekdy zdlouhava a zbytecne draha
3 musis resit kazdy den spani,hlidani batoziny, atd. narozdil od jeepa ktery je udelany na spani a muzes do nej dat co chces

Hruby odhad nakladu na cestu ve dvou lidech je cca 15 00,-Kc na osobu nepocitam viza a uplatky

Martin
Martin:

Jasne ze 15 000,-Kc sorry

jeff
Martin:

To není reálný, protože pokud budu počítat s tím, že najedu pouhých 4000 Km ( a to najedeš určitě víc) při ceně benálu +- 15 Kč/litr vychází mi náklady min. 30 000,-/osoba a to je jen hrubý odhad, k tomu ty ostatní náklady, mimochodem úplatky policajtům taky nebudou malý pokud máš Jeep 4×4:-)))

Martin
jeff:

S tim ze to je vic nez 4000 km souhlasim, je to totiz mnohem vic…. Tvuj vypocet 30 000,-Kc na osobu pri cene benalu +- 15,-Kc/litr a najeti 4000km nechapu. Nicmene muj cil je dostat se na toto misto, neresim penize. Nechce se mi jezdit samotnemu. Pokud beru ze naklady budou na osobu +- 15 000,-Kc tak je to jen z duvodu nejakeho zavazku pro cestovatele.

jeff
Martin:

Já zas nechápu jak jsi přišel na 15 000,-?
To ale neva důležitý je že jsi napsal, že prachy neřešíš, tady ale většina lidí určitě jo a pokud po tom druhým chceš jenom 15 a zbytek hradíš ze své kapsy tak je to OK.
Ještě pro ilustraci k cenám např. lidi co soukromě jeli Paříž-Dakar tak za benál dali přes 60.
Jinak auto ti klidně vykrást můžou a pokud v něm nemáš něco na způsob trezoru kam uschováš cennosti a rozhodně bych auto někde nenechával s tím že odcházím třeba na 5 dní na trek.
To mongolsko bych z toho nevynechal, tam je auto opravdová výhoda, když si vyřídíš 2 vstupový ruský víza a pojedeš přes Thashantu kde jsou paradní hory a pak vyjedeš nahoru na Bajkal.

Martin
jeff:

Ja si na cesty neberu zadne cenosti, tudiz nemam zadny trezor. Multivizum potrebuju tak nebo tak, musim preci jeste zpet. Auto jezdi na naftu a bere hodne malo, navic ma dve nadrze, dojezd cca 1200km. Deky za radu s mongolskem.

MichalL

Ahoj, nápad je to dobrý. Známý to už jel snad 3x, ale počítej, že ujedeš tak 15.000km pokud k tomu přidáš i Mongolsko s cestou k Bajkalu. Celkem velkou nevýhodou je počasí, kdy už na přelomu září říjen počítej s teplotami blíže nule a ani začátkem září už to není žádná sláva. Tam se to počasí po srpnu zlomí strašně rychle. Kdyby jsi něco takového plánoval na léto, neváhám ani minutu :-). Měj se, Michal.

Martin
MichalL:

Ahoj Michale, pocitam s min. 15 000 kilometry, presne jak pises. To pocasi je zamer, cestou tam jsou pres leto velke paraky a navic mraky komaru. Je mi jasny ze rano muze klidne mrznout. Nechces mi poslat kontakt na znemeho, urcite bych s nim mohl doladit nejake detaily. Nicmene diskuze se rozjela, ale neni zatim zadny adept na cestu, samotnemu ce mi nechce, ikdyz by to nebylo poprve…

MichalL
Martin:

Ahoj, mrkni na tady na web, má tam i pár cestopisů http://www.expedial.cz/view.php?cisloclanku=2005070501 Je tam i jeho telefon, ale podle online zpravodajství je momentálně v Moldavsku, takže se mrkni a až bude zpět zavolej, určitě ti dá spoustu tipů. Jinak začátkem října je v Mongolsku nedaleko Olgii festival lovu s orly, viděl jsem pár fotek a musí to být úžasná podívaná, takže by nebylo od věci zamířit rovnou tam přes Tashantu. Btw, čím jedeš a kolik to žere :-)?

Petr
Martin:

Čau Michale.
Tvůj nápad je absolutní bomba. Uvažoval jsem zkusit cestu někam do podobných destinací dokonce stopem,, ale auto je pochopitelně mnohem sympatičtější.Rád bych se připojil. Mohl bych vyšetřit 6 týdnů mezi 10.9.- 24.10. Pokud budeš mít zájem ozvi se na mail [email protected], ať můžem probrat podrobnosti, případně se sejít a domluvit. zatím čau
Petr

Tom

Čau kluci,jak jste na tom s tou cestou? Chci jet tu stejnou cestu a pak pokračovat do Číny a dál, možná bych se mohl připojit, pokud by to bylo možné,dejte vědět, cau Tom

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: