HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Afrika

Autem z Prahy do Afriky, na 2 měsíce

Jirka

Čau všem,

nemáte někdo chuť vyrazit autem z Prahy (přes Egypt, Súdán, Ugandu a Keňu) do tanzanského Dar es Salaamu? Cestu plánujeme na léto 2011. Koupili jsme VW Transporter, dáváme ho do kupy a důkladně připravujeme na náročnou cestu. Hledáme několik podobných bláznů jako jsme my, kteří by se k nám přidali a společně jsme vyrazili. Očekáváme, že by se celá posádka podílela poměrným dílem na nákladech včetně auta. Rádi se se všemi potenciálními zájemci potkáme, ukážeme auto a představíme základní plán. Když nás bude dost, urazíme pěkných pár tisíc kilometrů skoro zadarmo!;) Jirka

Zkušenosti čtenářů

Denis

chuť by byla, ale čas není.. tak hodně štěstí na cestách

Tereza

Ahoj,
chuť by opravdu byla a čas naštěstí snad také.Na plnění snů se přeci musí najít:)Moc ráda bych se dozvěděla víc,momentálně totiž spřádám plány,toužím cestovat,poznávat a sama se na to necítím.

Jenda

už se těším, až tento inzerát objeví Jeff. Ty kecyyyyyyyyyyyyyyy (-:

jeff
Jenda:

Trošku těch keců…skoro zadarmo, to je co? já to tipuju náklady v řádu statísiců/osoba, jinými slovy hledáte solventní platící pasažery:-)
průjezdnost sůdánem je též diskutabilní(permity na vše kromě Chartůmu).

Andrea
jeff:

Milý Jeffe, je přeci jedno kolik lidí pojede. Rozpočet je jasný a kontrolovatelný, tak pokud se všichni domluví na pravidlech tak není co řešit! Sice zadarmo ani skoro zadarmo to nebude. To určitě ne!! Co se týče Súdánu, tak nevím odkud máš informace? My jsme neměli nejmenší problém dostat víza do Súdánu a ještě jsme v Chartúmu dostali povolení pro vjezd do jižního Súdánu.A cesta z Wadi Halfa do Gadaref je průjezdná bez povolení. Přes jižní Súdán se do Ugandy stejně nedostanou, teda aspoň ne se všemi věcmi a zdravý.

pepíno

Ahoj, radši jste měli koupit Toyota Hiace, těch tam jezdí všude mraky a umí to tím pádem i opravovat

Kuba

cau Jirko,

nez o necem zacnu vubec premyslet, tak by mne zajimalo par organizacnich veci.VW Transporter – co ma za motor, rok vyroby a kolik lidi do nej chcete nacpat?Opravujete ho doma?Je to preci jen dost km na takove auto, pokud uz ma neco za sebou.Kolik je vam cca let a kolik chcete vzit max lidi?A samozrejme uz jste i urcite pocitali nejake naklady, takze cca?Myslim samozrejme cestu a auto, zbytek ted neresim.

Dik za info Kuba

kitty

proč v létě? není to zrovna nejlepší období na tuto trasu …

Milan Hervert

Ahoj lidi, já bych zájem měl, ale také bych rád věděl nějaké podrobnosti. Díky za info.

Andrea

To Jirka: Léto není zrovna nejvhodnější pro saharskou Afriku. Súdán má období deštů a teploty dosahují až 50°C. V Keni a Tanzánii by jste měli přijet do období sucha a na velkou migraci zvěře, tedy v červenci. Ovšem zajímalo by mě, co chcete na cestě dělat 2 měsíce? Přípravy na takový výlet jsou sakra drahé a vy to pak prosvištíte za 60dnů!!! Má to vůbec cenu tam jet? Nebo patříte k těm co jedou po asfaltce a pak všude křičí, že projeli napříč Afrikou? To snd ne, neboť s těma se za poslední rok a půl roztrhl pytel ;o))) Co za dva měsíce můžete vidět?
V Egyptě to teď nevypadá dobře. Súdán jedná o rozdělení atd atd.

Radim

S jak velkými náklady počítáte?

Tomáš

ahoj, mám stejný nápad, mám i transportér, zajímá mě jestli jste to zvladli a tipy na cestu, jel bych teď v zimě
dík

Tomáš

ahoj, mám stejný nápad, mám i transportér, zajímá mě jestli jste to zvladli a tipy na cestu, jel bych teď v zimě
dík

Petr Feichtinger

Ahoj,

plánuji podobnou cestu, mohl bych získat nějaké informace?

Předem moc děkuji.Petr

Vláďa

Čau Petře.
Taky již dva roky uvažuji o Africe – západní pobřeží.
Maroko mám projete křížem, krážem a chtěl bych dále na jih.
Jaké máš plány?
V.

pepe
Vláďa:

Ahoj,
vyjíždíme v říjnu, po západním pobřeží do Ghany,
tak kdo se přidá? mail 72pepe27@seznam.cz

Michael
pepe:

Ahoj. Tohle mě celkem láká. Na jak dlouho to plánujete ?

Kacmerka

Na jak dlouho? Ja bych se i pridala…Do rijna se to da prijemne naplanovat.

pepe

Hledám spolu cestovatele, kteří by se připojili vlastním autem k cestě napříč Afrikou na několik etap. První cesta je na cca 5-6tydnu a vede přes Maroko do Ghany. Vyjíždíme v říjnu 2015. Prosím odpovědi na mail 72pepe27@seznam.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: