HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Kavkazské republiky

AUTEM – GRUZIE-ARMENIE-IRAN

fettis

Máme v Plánu s kamarády projet off roadem tuto trasu.

trajektetem z Ukrajiny do Gruzínského Poti, následně do Arménie dál přes írán do Turecka a přes balkán domů.Nemá někdo osobní zkušenost s cesty autem do těchto zemí a zejména informace o hraničním přechodech GRUZIE-ARMENIE ARMENIE-IRAN a IRAN-TURECKO.

předem díky za každou užitečnou informaci

Zkušenosti čtenářů

powalec

Hranice GE/AM vcelku bez problémů, ale každá se trochu liší jiným uspořádáním, někdy se vše vyřídí v rámci jednoho okýnka, jinde je potřeba chodit od budky k budce. Konkrétní příklad, název přechodu si nepamatuju – na gruzínské straně při odjezdu ze země odstavit auto bokem, u jedné budky pasovka + fotka kamerou, druhá budka kontrola techničáku, ŘP. Moc nespěchali, kávička, cigaretka, ale jinak OK, vstřícní, dokonce i to cigáro mi nabídli:) Pak průjezd přes závoru, kde se může celník podívat do kufru. Arménská strana to samé + platí se tuším nějaký malý poplatek za vjezd do země, něco jako „ekologická daň“ apod. Domluvit se dá v pohodě rusky, jinou řeč jsem nezkooušel.

Ostatní hranice jsem nejel, ale kdybyste změnili plán a jeli třeba TR/GE, tak konkrétně přechod Sarpi je lepší jet přes den – já to jel v noci a byly tam jen samé kamiony a docela zmatek a nezájem, jak od turků, tak gruzínců. V Turecku byly otevřené okýnka jen pro kamiony, tj. ve výšce něco přes dva metry, první okno pasovka, druhé techničák + potvrzení do pasu o vývozu auta. Na gruzínské straně prosklená budka s nepříjemnou ženskou (pasovka) a hned vedle pár celníků se stolkem a knihou, kam zapisovali údaje z techničáku. No a pak brána s línejma gruzínskejma celníkama. Tam mě docela nasrali, nejhorší přechod co jsem jel.

Pár balkánských zemí, včetně Turecka jsem jel též, pokud pokud pojedete přes Tbilisi tak se ozvi, můžeme to probrat u piva 🙂

fettis

Přest Tbilisis pojedeme, napiš kontakt:-)

fettis@seznam.cz

Gusta

Dobrý den. Víte někdo, jak je to s ubytováním v kempech v Gruzii? A jsou tam vůbec nějaké? A jak je to s připojením na internet (internetové kavárny atd.)

Novak

Spali jsme u auta pod plachtou kde se dalo, na kemp jsme žádný nenarazili a nejsem si jistý jestli tam vůbec nějaké jsou. Ale není problém si kdekoliv ustlat. Využívali jsme internet v mobilu,kdy pokrytí je velice slušné a mají tam snad i rychlejší síť než u nás.

Bob

Že prej, když přijedete autem do Íránu, tak si musíte najmout průvodce. Ví o tom někdo něco?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: