Austrálie

Australie

Daniel

Ahoj,
 
muj dotaz bude trochu komplikovany, tak se ho budu snazit co nejvice zestrucnit. Bydlim v Sydney druhym rokem na Working Holiday Visa, ale pres kanadsky pas, jelikoz mam dvoji obcanstvi. Viza mi v prosinci konci a ja mam v planu vycestovat na Novy Zeland na vikend a tam zazadat o viza turisticka, abych tu mohl jeste 3 mesice zustat. Chci letet na Zeland jako Kanadan a vratit se sem jako Cech s turistickymi vizy. Moje otazka zni, je to vubec mozne, resp. legalni? Popr. mohl by mi nekdo poradit, jak tuhle situaci vyresit? Jde mi hlavne o to, kdyz odletim jako Kanadan a vratim se opet se stejnym pasem, bude jim to nejspis podezrele, ze se sem vracim po 2 dnech v zahranici.
 
Budu moc moc moc vdecny za kazdou radu, protoze s cestovanim s dvojim obcanstvim nemam zadne zkusenosti.
 
Diky!!!!
 
 
 
Daniel

Zkušenosti čtenářů

Libor

Doporučuju vygooglovat si zkušenosti někoho jiného v angličtině (můžou to být jakékoli pasy). Tady těžko seženeš odpověď. Otázka je, jestli si jejich systém nedá dohromady, že jde o jednu osobu už při žádosti o e-vízum.
Nechápu, proč chceš jet na NZ jen na víkend, když ten je ještě krásnější než Austrálie. Navíc to je ideální doba na NZ z hlediska počasí a třeba rozkvetlých stromů a keřů a je to před sezónou. Já jsem po NZ cestoval (bez práce) celkem 11 měsíců a nestihl jsem vše. Můžeš letět třeba na Fidži, Tongu nebo Samou, ale tam už může dost pršet. Když budeš mimo Austrálii několik týdnů, pravděpodobně nebude problém s návratem ani na kanadský pas ani na český, ale raději si ověř, jak je to po WHV (pokud to nenajdeš na webu, tak třeba i dotazem na oficiální místa, kde nebudeš psát o plánované fintě).
Na multiple entry vízum (na stejný pas) býval problém s návratem třeba po týdnu na NZ či Fidži. To neměli rádi, co jsem slyšel. Já se vracel do Austrálie po 7 týdnech, poslali mě na pohovor, ale asi díky té době z toho byl krátký přátelský rozhovor o mé cestě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: