Spolucestování Asie/ Australie

AUS + NZ

Jenda

Hledám opravdu zapálené lidi, kteří chtějí procestovat Austrálii. Půjčit auto a jet. A když už poletíme táákovou dálku, co projet rovnou i N. Zéland ? Akce by trvala cca 3 měsíce. Pište i vy, co chcete projet jen jednu zemi.

Zkušenosti čtenářů

Simona

_?

Hanka

Ahoj, je to ještě aktuální?

Jenda
Hanka:

Ano. Ale prave jsem procetl pruvodce Australii a myslim, ze to asi i s tim NZ nedam, samotna AUS je dost velika. Chtel bych projet i Tasmanii.

Libor
Jenda:

To uděláš dobře. Já jsem cestováním po Austrálii strávil v součtu 9 měsíců a neviděl jsem vše. Tasmánie je v něčem podobná NZ a ten dáš příště. Doporučuju min. na 2 měsíce (já tam cestoval v součtu 11 měsíců bez práce hlavně na trekách).

Jirka

Moje malá zkušenost: Queensland 5 týdnů v r. 2018. Ze začátku jsem uvažoval úplně stejně – když už je to tak daleko… Pokud nemáš neomezený rozpočet, začal bych průzkumem autopůjčoven. Jejich podmínky (ceny, omezení km, nepovolené oblasti atd.) mě vrátily na zem, a z plánovaných 18 tis. km se to smrsklo na 3,5 tis. I tak to bylo skvělé! Taky se dá auto koupit a na konci prodat. Je to tam časté a na 3 měs. by se to mohlo vyplatit. Ale při vlastním autě je potřeba udělat na místě aus. ŘP (a taky nejistý tech. stav koupeného).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: