Spolucestování Afrika

Alžírsko,Maroko-duben 2008

Romana

Čauky,má tu někdo skušenosti s cestováním po Alžírsku,či Maroku a nebo by chtěl se mnou vyrazit,tak na 14dní v dubnu….

Zkušenosti čtenářů

Jana

Ahoj, do Alžírska jsme se taky chystali, ale padlo to. Je tam problém s vízem a individuální cestování už je přece jen dost hazard. Není tam příliš bezpečno. Pokud ale budeš chtít více info k Maroku, napiš na [email protected]. Byla jsem tam v říjmu, ráda Ti napíši pak více.

Ondra

Ahoj rád ti poradím ohledně Maroka v roce 2007 (už je pryč) jsem tam byl dva měsíce. V dubnu plánuju se kouknou do Alžíru (do hlavního města)ale jen asi na 7 – 10 dní a tam odtuď dělat výlety. Tak kdybys chtěla jet můžeš se přidat. Ondra

Romča

Čauky,na ten tyden by se mi to akorat hodilo.Rada se přidám,jestli ti nebude vadit,že nemám s cestováním moc zkušeností..,ale severní Afrika mě láká už delší dobu,jen nemám zatím s kým vyrazit.Už máš nějaké konkrétní datum?
Chceš-li,ozvi se na [email protected]

Ondra
Romča:

NAPIŠ SI TAM ADRESU, KTERÁ TI FUNGUJE.TU CO TAM MÁŠ JE NEPLATNÁ. TAK JÍ UDĚLEJ PLATNOU PROSÍM : ), ahoj Ondra

Ondra
Ondra:

TO JSEM JEŠTĚ JÁ. TEN EMAIL JE V POŘÁDKU (to já blbec jsem tam nenapsal koncovku .cz) TAKŽE SE TI OMLOUVÁM!!!

Petr

Hranice mezi Alzirskem a Marokem jsou nekolik let zavrene,byl jsem tam v zari ,jedina moznost je letet s Air Algerie z Alziru do Casablanky,letenka je dost draha,platil jsem 300 eur,zpatecni byla jen 0 15 eur drahsi od one way.Ze by Alzirsko bylo nebezpecne se mi nezdalo,projel jsem ho sam ,byl jsem dokonce az v Tamanrasetu,citil jsem se bezpecne,to v Maroku jsou lide vic doternejsi.Vnitrostatni letenky v Alzirsku jsou stale za hubicku.V Maroku ti doporucuji jit nekam na jih,je tam fajn,minium hustleru a jinych pobudu,kterych jsou ve velkych mestech houfy.

Ondra
Petr:

Ahoj Petře, chtěl jsem se zeptat jak si řešil ubytování v Alžírsku. Abys dostal vízum musíš mít zabuklý něco předem a já jsem zatím narazil jen na hodně drahé ubytko. Víš o něčem??? Dík

Jana
Petr:

S tím levným ubytováním by mě to také zajímalo. Také jsme nemohli nic najít a bez toho jsme se mohli s vízem rozloučit, takže na tom ztroskotala naše cesta.

stano
Petr:

ahoj Petre,
ake boli naklady na pobyt v Alzirsku? Dohovoril si sa vsade bez problemov? Vizum sa da ako co najjednoduchsie vybavit? Predpokladam, ze musim skocit na ambasadu do viedne..
Diky

Petr
stano:

Vizum do Alzirska jsem si vyrizoval ve Vidni,trvalo to 4 dni,45eur,jeden vstup a vystup.Jinak bez problemu.Nic po me nechteli,ani letenku,jen vyplnit formulare.Hranice do Maroka jsou zavrene,zustava jen letet anebo z Oranu do Spanelska trajektem a odtud dal do Maroka.

Petr
stano:

Jeste k tomu trajektu,je spojeni Oran- Almeria,no a z Almerie jezdi trajekt do Mellila,no a potom jen pres hranice do Maroka.Ahoj Petr

juliana

Ahojte ja cestujem do maroka uz o tyzden na 5dni presne do marakesu, uz sa neviem dockat tak caute

katka

Ahoj, taky premyslim o Maroku – duben by byl pro me v pohode. Jestli jeste planujes cestu, ozvi se na meila co a jak, jestli mas uz nejaky konkretni plan. Koukala jsem, ze letenky se daj sehnat za dobrou cenu!

jeff
katka:

do Alžírska se dá letět s dnes už nechvalně známou společností Spanair, která létá z katalánské Barcelony za 136 ero zpáteční takže nebát se a letět. Alžírsko bude oproti Maroku asi lepší volbou

jeff
jeff:

omlouvám se ta cena je 164 euro

honza
jeff:

Ahoj, nevíte někdo, jak dlouho trvá cesta z Alžír či jiného pobřežního města do Tamanrassetu? A dají se vnitrostátní letenky sehnat až na místě, nebo se musí předem zarezervovat? díky

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: