HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Rusko

Altaj – povolení

Olina

Ahoj! V létě se chystáme na Altaj a rádi bychom podnikli trek k Akkemskému jezeru pod Běluchu. Máte někdo zkušenosti se získáním povolení do příhraničních oblastí? Bude nás cca 3 až 5 a jedeme „neorganizovaně“. Díky za jakékoliv info!

Zkušenosti čtenářů

Martin

Ahoj Olino, prejel jsem Altaj po Cutskem traktu koncem kvetna, pokracoval jsem dale do Mongolska. O permitu vim, ale nikde neni nikdo kdo by ho chtel, ani na hranicich Tasanta. Pry se da koupit v Gorno-Altajsku. Ceka te te super vylet, Belucha je fakt neco.

Olina
Martin:

Martine, díky! Já jsem se tímhle nikdy nezabývala, ale tak jsem si říkala, že se alespoň začnu zajímat… co jsem kde četla, tak stejně permit nakonec nikdo nedostal – znáš to, „důvod se vždycky najde“ 🙂 Ty jsi se dostal do Mongolska přes Tašantu? Věci se mění!? Před 4 lety byly z Ruska povoleny jenom Naušky nebo Kjachta…

Martin
Olina:

Jasne, Tasanta je otevrena pro obacany tretich zemi. Je to tam docela zmena po tom krasne divocine ruske Altaje. Dej vedet jak si dopadla, diky.

Ještěrka

Ahoj, byla jsem tam 2009, žádné povolení jsem nesháněla ani nepotřebovala (K Akemu, Běluše…). Registraci jsme si zajistila přes cestovku (asiana- v Petrohradě)
Povolení je snad potřeba až na ten JužnoČujskij chrebet, tenhle Severočujskij je v pohodě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: