HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování kamkoliv

Albánie Srpen 2011

Vašek

Čau cestovatelé,

Už jsem to tu psal dřív, a moc se omlouvám, že jsem nějak přestal reagovat. Teď již mám konkrétnější nástin putování po Albánii.

Takže bych rád našel jednoho až dva spolucestovatele (klidně i víc), kteří by se koncem srpna chtěli podívat do Albánie.

Program:

Termín: 19.08 – 28.08.2011
Doprava: Autobusem, cena 2390 kč (zpáteční jízdenka) viz. http://www.ckkalousek.cz/autobusove-jizdenky
Odjezd z ČR: 19.08 viz.odkaz výše
Příjezd: Bečici (poblíž letoviska Budva), Černá Hora v sobotu 20.08 v ráno.
Poté přesun podél pobřeží na jih do Ulcijn (cca. 60 km), nejspíše stopem, odtud autobusem (v ideálním případě) do Albánského Shkoderu.
Ze Shkoderu přesun do národního parku Tenth (pohoří Prokletije), pokus o zdolání Maja e Jezercës (2694 m), nejvyššího vrcholu Dinárských Alp. Případně další treky, přechod do vedlejšího údolí. Odtud přesun divokou horkou krajinou zpět do civilizace.
Poté přesun na jih přes Tiranu. Poznání místních lidí, kultury, kuchyně, alkoholu (v katolické části, u muslimů to bude vzhledem k ramadánu poněkud problematické ?). Je zde spousta zajímavých míst, vše dle domluvy, nálady, aktuální situace a možností (dopravní dostupnosti, času). Jinak doprava pokud možno stopem, když to nepůjde, tak místní dopravou, když ani ta nepojede tak po svých. Spaní většinou pod stanem.
(25.08./26.08.) návrat zpět do Budvy, zde dle nálady (prohlídka památek, válení u moře, treky v Lovčenu – přímořské pohoří dosahující výšky přes 1700 metrů).
27.08. odjez zpět do ČR.

Tak tohle je zhruba program tripu. Samozřejmě na všem se můžeme domluvit. Jen bych rád už pokud možno domluvil konkrétní „pevný“ termín, případná koupě jízdenek (či domluva jiného způsobu dopravy). Pokud by tedy měl někdo z Vás zájem, tak se mi prosím ozvěte, abychom se mohli již konkrétně domluvit.

Zatím se mějte a případní zájemci se určitě ozvěte, Vašek

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: