HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Balkán

Albánie – bezpečnost

Marika

Ahoj, prosím, může se někdo podělit o své zkušenosti s bezpečností v Albánii? Chystáme se tam jet off-roadem, a na netu jsem četla, že jsou tam ozbrojené tlupy, které se dost zajímají právě o off-roadová auta. Máme v plánu jezdit hlavně v horách a spát venku – je to bezpečné? Díky, M.

Zkušenosti čtenářů

Hanka

Ahoj, v Albánii jsem byla loni v létě, s dvěma kamarády jsme se tam přepravovali stopem nebo místníma minibusama, v horách jsme taky byli a myslím, že až na to, že tě chtějí všude natáhnout o peníze a doprava na silnicích je fakt o život (dopravní předpisy se tam vůbec nedodržují),tak že je to bezpečný. Pokud budete přespávat v horách venku, je dobrý zajít do nejbližšího stavení a požádat o povolení, jestli na tom pozemku můžete spát, pak ten daný člověk nad váma jako by drží ochrannou ruku a nikdo by vám neměl ublížit. Tradice se tam v tomhle dodržují naštěstí pořád.)

kaeaim

Ahoj, byl jsem tam 2 roky zpět. Dělal jsem s přítelky ní okruh. Bez problémů!!!Doporučuji-super země

honza

s bezpecnosti rozhodne neni problem, vloni v lete jsme je projeli skrz naskrz, nikde zadnej problem-jen bacha na ceny za taxiky a ubytovani, smlouvej, jinak te natahnou jako u nas :))

Na tomhle odkazu par map, ktery se muzou hodit:
http://www.nacestu.info

Ahoj, htěla bych se někoho zeptat ohledně bezpečnosti když žena jede sama do Albánie, měla by se bát např. albánské mafie všude se o tom píše, podle mě to není zas na tak velké úrovni, v létě se tam chystám za přítelem.

Jirka

V Albánii jsem byl 2x, poprvé v roce 1996, to byla ještě poměrně drsná země. Podruhé v roce 2011, změna neskutečná. O bezpečnost se opravdu nikdo bát nemusí, snad jedině, když jedete autem, v tomhle ohledu je to země sebevrahů.
Infrastruktura je sice pořád mizerná, ale se stavem v roce 96 se srovnávat nedá. Ovšem, tenkrát ta země byla mnohem zajímavější, než teď

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: