Spolucestování Afrika

Afrika 04/2011 otazky…

Eva Anna

Ahoj všem, kdo mají rádi Afriku.
Dospěla jsem k rozhodnutí vyrazit na tento světadíl. Program ještě nemám jasný. Potřebovala bych zjistit, kolik stojí měsíc v Africe a podle toho bych jela někam tak, nebo bych vyrazila jako dobrovolník, info sháním a hledám, máte-li taky napište… Díky moc [email protected]

Zkušenosti čtenářů

eva anna

Ahoj, tak se to asi trochu konkretizuje, můj program začíná vypadat na Keňu nebo Etiopii, začínám rozesílat mail s nabídkou dobrovolnictví. Budu ráda, když se někdo přidáte…

jeff
eva anna:

Jakej smysl má dobrovolničení v Africe, když se tam chceš asi jenom podívat??? Pokud nedobrovolničíš doma, tak proč zrovna tam…

Zuzuk

Ahojky,
cena mesice v Africe je ruzna podle toho jak cestujes a zijes, rovnez podle zeme kterou vyberes. Pokud cestujes stopem a spis pod stanem, varis si a sem tam se krmis tim co nabizeji trhovci podel cesty, muzes v pohode vystacit ze 60 -100 eury na mesic(Maroko, Mauretanie, Mali).Jsem na ceste po Zapadni Africe smerem na jih a cesta me dosud stala cca 600 euro, vcetne viz,ockovani a vyuziti mistni dopravy tam kde stop neni moc snadny. Pokud bys chtela poradit ohledne cesty skrze tyto zeme, napis. Pokud by jsi se chtela pridat, to same/)Hodne stesti. Zuzka

Janinka23

College for international co-operation and development hledá dobrovolníky! Jako Instruktor rozvoje se můžeš zapojit do boje proti HIV/AIDS a chudobě. Zapoj se do programu Development Instructor a vycestuj do Afriky nebo Indie! Můžeš pracovat s dětmi, školkami, HIV/AIDS prevencí, životním prostředím, sociální prací a dětmi z ulice, vzděláváním… 14 – měsíční program: – 6 měsíců trénink na škole v UK (platí se školné, ale nabízíme i program na jeho zaplacení) – 6 měsíců na projektu v Africe nebo Indii – 2 měsíce evaluační práce. Předchozí zkušenosti nebo vzdělání nejsou nutností. Je potřeba být 18 +, flexibilní, motivovaný a pracovitý.
Pro více informací piš na e-mail [email protected]

eva anna

Ahoj, díky všem, kdož přispěli, díky i nenechavci, myslím, že těch ještě cestou potkám víc, ale třeba mi pomůžete ujasnit, co vlastně chci, či čekám:) Zatím prozkoumávám možnosti keni a etiopie, ale taky teď bylo hodně práce v práci, tak na to nebyl čas, snad už tento týden více info 🙂

Andrea
eva anna:

Jen takový dotaz… Proč chceš jet do Afriky dobrovolničit? A dobrovolničit v čem? Zvěř, lidi, agriculture nebo něco jiného? A jakou máš představu, že tam budeš dělat? Jaký si myslíš, že dobrovolná práce bude mít přínos pro Afriku? Myslíš si, že je potřeba tak vehementně Africe pomáhat?
To jsou základní otázky na který musíš znát odpověď než se někam vydáš. A Afrika není procházka růžovou zahradou. Životní podmínky a životní styl je tam podstatně jiný. A to si musíš uvědomit a také si odpovědět na otázku Proč chceš do Afriky, co od toho očekáváš?
V Africe jsem byla a před mou první cestou jsem byla dost naivní. Takže to nejsou slova nenechavce…

Pokud budeš znát odpověď na otázky a přesto tam pojedeš, tak hodně štěstí a dávej na sebe pozor… jinak si Afriku buď zamiluješ nebo ji budeš nenávidět ;o)

eva anna

Ahoj všem,
děkuji Andree za otázky, myslím, že odpovědi na ně znám. Vím o co mi jde čím dál více a myslím, že než definitivně odjedu, tak to bude jasné úplně. Jo, ráda bych řekla, že nejedu nikam spasit Afriku, ten záměr a tu představu nemám. Co se týče dobrovolničení, tak bych prostě ráda přiložila někde ruku k dílu a je jedno, jestli budu pokládat cihličky při stavbě školy, nebo budu něco chvíli učit, protože mám pedaagogické vzdělání. Co se ttýče mého plánovaného odjezdu, tak se mění. Dostala jsem totiž pracovní nabídku, která bude i v dubnu, takže odjezd 5.4. padá a celé se to o dva tři měsíce odkládá… uvidíme, jak to dopadne. Třeba se Vám někomu bude i více hodit termín:).zatím…ea

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: