HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Vídeň včetně zámku Schönbrunn, starobylý Linz, Graz, Salzburg, Innsbruck, vinařské oblasti, sestup k největšímu rakouskému ledovci Pasterze, známá alpská střediska pro letní i zimní sporty, například v pohoří Dachstein, Vysoké Taury, Zillertal nebo Wolfgangsee.

Cestopisy z Rakouska

Rakousko je hornatá země ve střední Evropě, která je pozůstatkem kdysi rozlehlé habsburské monarchie. Vlast několika významných hudebních skladatelů si dodnes podržela pozici evropského kulturního centra, získala však navíc ještě další chloubu.

Horská střediska v Alpách patří mezi oblíbené destinace, kam každoročně míří tisíce milovníků lyžování i vysokohorské turistiky. Rakousko nabízí desítky alpských hřebenů se stovkami vrcholů, nádherná jezera, řeky a vodopády, ale i lázně, golfová hřiště a aquaparky. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Rakouska.

Zajímavosti v Rakousku

Milovníky historie a umění přitahuje především hlavní město Vídeň, které se svými muzei a obrazárnami je dějištěm významných kulturních událostí. Vídeňská architektura paláců a koncertních síní patří k nejvelkolepějším v Evropě. Vedle historických měst se v rakouské krajině nacházejí také hrady, zámky a kláštery. Určitě nezapomeňte navštívit Štýrsko, Korutany, Tyrolsko a Burgundsko.

Pokud hledáte práci v Rakousku, podívejte se na jooble.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: