Jedna návštěva indonéského souostroví Raja Ampat určitě nepostačí k objevení všech okolních ostrůvků
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Pod hladinou průzračně azurové vody, z níž vystupují ostrovy a ostrůvky porostlé tropickou džunglí, se odehrává nejbohatší podmořský život na světě. Denně můžete se žraloky, želvami nebo mantami „poletujícími“ vodou pozorovat korálové útesy roztodivných barev i tvarů v obložení velkých hejn nejrůznějších rybiček, rybek a ryb.

Netradiční destinace: Nuku na Papui Nové Guinei je místem, kam stále mnoho bělochů nezavítá
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Nuku. Oblasť na severozápade Papuy-Novej Guiney, iba dva dni cesty od hraníc s Indonéziou. Predtým, ako som tam prišiel, som o oblasti ani len netušil. A pritom som práve tu zažil jedny z najkrajších dní počas 4 mesačnej cesty po Indonézii a Papuy-Novej Guiney.

FOTOREPORTÁŽ: Barvy kmenů Papuy Nové Guiney

FOTOREPORTÁŽ: Barvy kmenů Papuy Nové Guiney

Při svých cestách ráda navštěvuji země, kde na ulici potkáte více místních lidí než turistů a kde si stále udržují svoji kulturu i přes nezadržitelný vliv západního světa. Země, kterou ještě nezasáhla turistika v tom pravém slova smyslu, je právě ostrovní stát ležící v Oceánii, Papua Nová Guinea.

Mt. Wilhelm: Zem mi zhořkla pod nohama
Zajímavá místa

Mt. Wilhelm: Zem mi zhořkla pod nohama

Deště nepřestávají, bahno klouže pod nohama, pijavice trápí kůži a jednoho ze dvou asistentů stihla malárie. Poslední, co čeká expedici zabývající se výzkumem ptactva v horském pralese Papuy Nové Guiney, je přepadení bývalými lidojedy.

Na ostrově Biak
Ostrovy a pláže

Na ostrově Biak

Naše éro na Biak už má půl hodiny sekeru. Takže z okénka sledujeme, jak právě přistála Trigana z Wameny a z ní vystoupili Jahoda, Colombo a Ostravák spisovatel. Ale to už startujeme. Za necelou hodinu přistáváme na Biaku.

Vždyť vás tam sežerou
Domorodá etnika

Vždyť vás tam sežerou

Každý rok, kamkoliv jedeme, myslím tím sebe a mého manžela Tondu, píšu deník. Na tom by nebylo nic neobvyklého, ale tentokrát vzniklo hned několik důvodů zachytit naše měsíční putování. Tak za prvé bych chtěla podat alespoň malinkatý obraz o zemi, o které se toho moc neví, protože se tam zas tak moc nejezdí a ti lidé, co tam jezdí, si své informace těžce chrání.