HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Jedna návštěva indonéského souostroví Raja Ampat určitě nepostačí k objevení všech okolních ostrůvků

Pod hladinou průzračně azurové vody, z níž vystupují ostrovy a ostrůvky porostlé tropickou džunglí, se odehrává nejbohatší podmořský život na světě. Denně můžete se žraloky, želvami nebo mantami „poletujícími“ vodou pozorovat korálové útesy roztodivných barev i tvarů v obložení velkých hejn nejrůznějších rybiček, rybek a ryb.

Na kajaku i pěšky skrze tropické ráje Tichého oceánu jménem Papua a Raja Ampat

Na kajaku i pěšky skrze tropické ráje Tichého oceánu jménem Papua a Raja Ampat

Nastal den D a my vyrážíme směr Papua. Čeká nás 42 dní nevšedních zážitků a dobrodružství v zemi bývalých kanibalů na souostroví s největší biodiverzitou na světě.

Tropické ráje Tichého oceánu: Papua a Raja Ampat se dají zkoumat a poznávat pěšky, lodí i na kajaku

Netradiční destinace: Nuku na Papui Nové Guinei je místem, kam stále mnoho bělochů nezavítá

Nuku. Oblasť na severozápade Papuy-Novej Guiney, iba dva dni cesty od hraníc s Indonéziou. Predtým, ako som tam prišiel, som o oblasti ani len netušil. A pritom som práve tu zažil jedny z najkrajších dní počas 4 mesačnej cesty po Indonézii a Papuy-Novej Guiney.

FOTOREPORTÁŽ: Barvy kmenů Papuy Nové Guiney

FOTOREPORTÁŽ: Barvy kmenů Papuy Nové Guiney

Při svých cestách ráda navštěvuji země, kde na ulici potkáte více místních lidí než turistů a kde si stále udržují svoji kulturu i přes nezadržitelný vliv západního světa. Země, kterou ještě nezasáhla turistika v tom pravém slova smyslu, je právě ostrovní stát ležící v Oceánii, Papua Nová Guinea.

Mt. Wilhelm: Zem mi zhořkla pod nohama

Mt. Wilhelm: Zem mi zhořkla pod nohama

Deště nepřestávají, bahno klouže pod nohama, pijavice trápí kůži a jednoho ze dvou asistentů stihla malárie. Poslední, co čeká expedici zabývající se výzkumem ptactva v horském pralese Papuy Nové Guiney, je přepadení bývalými lidojedy.