Lidé, zvyky, náboženství

Ostrovy byly objeveny na přelomu patnáctého a šestnáctého století. Nejprve se staly součástí španělského koloniálního panství, později byly obsazeny Nizozemskem, Velkou Británií a nakonec byly v roce 1886 vyhlášeny nizozemskou korunní kolonií. Název dostaly Antily v roce 1948 a spolu s Arubou jsou rovnoprávnou součástí nizozemské koruny.

Od roku 1954 mají Nizozemské Antily samosprávný statut, do budoucna se chystá referendum o jejich úplné nezávislosti, resp. obdobném statutu jako má Aruba.Curaçao bylo kdysi centrum karibského obchodu s otroky (úpadek zrušením otroctví 1863), opětovný rozvoj zaznamenalo od poč. 20. stol. otevřením ropných rafinérií. Hlavním náboženstvím je katolictví.

Etnické složení: černoši, mulati, Aravakové, Indové. Náboženství: katolíci (80%), protestanti (8%).[cut]

Jižní Bonaire a Curaçao jsou rozlohou větší, ale plošší než severní ostrovy. V minulosti měly jižní ostrovy hlavní zdroj příjmů z výroby soli, která trvá dodnes. Přestože nejsou turisty příliš vyhledávány, průzračné pobřežní vody s množstvím korálových útesů jsou rájem pro milovníky potápění a vodních sportů. Tradiční hudba Karibiku je reggae. Proto cestovatelé doporučují velikonoční folkový festival Great Seú nebo jazzový festival, který se koná na Curaçau každoročně v říjnu.[/cut]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: