Doprava

Aruba: mezi hlavním městem a některými městy funguje pravidelná autobusová doprava. Jinak se musíte spolehnout na TAXI, nebo si vypůjčit auto. Jezdí se vpravo a k výpůjčce stačí český řidičský průkaz. V hlavním městě je od roku 2010 zprovozněná tramvaj, která zadarmo vozí lidi od přístavu do bezcelní nákupní zóny – délka tratě 1,2 km.

Bonaire, Saba, Svatý Eustach: tyto tři ostrovy jsou bez veřejné hromadné dopravy, je třeba si vypůjčit auto či pronajmout taxi. Na Sabě snad není ani půjčovna, takže sehnat si taxi. Koneckonců je tam pouze jedna silnice, která spojuje přístav s dvěma městy a letištěm. Na Bonaire stačí k výpůjčce český řidičský průkaz. Na Svatém Eustachu stačí k výpůjčce pouze peníze.

Curacao: V zemi je rozvinutá autobusová doprava. K řízení vypůjčeného auta stačí český řidičský průkaz.

Svatý Martin: Autobusová doprava mezi nizozemským hlavním městem a letištěm či mezi letištěm a francouzským hlavním městem či mezi dvěma hlavními městy funguje za 1 USD formou sběrných mikrobusů. K řízení vypůjčeného auta stačí český řidičský průkaz.

Mezi jednotlivými ostrovy funguje letecká doprava: Aruba-Curacao-Bonaire, Curacao-Svatý Martin, Svatý Martin-Saba, Svatý Martin-Svatý Eustach. Pravidelné lodní spojení je mezi Sabou a Svatým Martinem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: