Covid, zdraví a bezpečnost

19.10.2020 Každý ostrov má vlastní podmínky pro vstup.

Aruba. Vyžaduje registraci 72 hodin předem a následně získané povolení ke vstupu, předložené na check-inu. Je nutné míst negativní test (ne starší 72 hodin), pojištění u arubské instituce a podstoupení vyšetření. Je možné podstoupit test na místě, ten zahrnuje 1-denní karanténu.

Curacao. Je nutné mít negativní test (ne starší 72 hodin) a vyplnit trasovací formulář před odletem. Je nutná také karanténa (nespecifikováno).

Svatý Eustach. Cestovatelé z ČR mají vstup zakázán.

Svatý Martin. Češi mohou do země přijet z řady destinací. Je nutné předložit negativní test (ne starší 120 hodin) a vyplnění zdravotního formuláře.

Saba a Svatý Eustach jsou naprosto bezpečné země. Všichni se navzájem znají a i nevelký počet turistů na tom nedokáže nic měnit. Bonaire je bezpečným ostrovem též a nemusíte se ničeho obávat. Na Curacau a Arubě je vhodné nenechávat věci bez dozoru na plážích a po setmění se vyhýbat některým čtvrtím větších měst, kde by mohlo dojít k drobné pouliční kriminalitě či obtěžování. Pokud však budete používat zdravý rozum, můžete se cítit bezpečně.    

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: