HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Tanzánie se rozkládá na pobřeží Indického oceánu ve východní Africe. Většinu území vyplňuje Východoafrická vysočina, členěná propadlinami s jezery Rukwa, Eyasi, Manyara, Natron a dalšími. Na západě a jihozápadě pohoří klesají k dalším jezerům, Tanganyika a Malawi.

I v Tanzánii žijí krásné ženy - hrdé a vždy nazdobené Masajky

Tanzánii patří i velká část jezera Ukerewe (Viktoriino jezero), které se rozkládá na severu země. Při hranici s Keňou se tyčí do výšky 5895 m nejvyšší hora Afriky, široký kužel vyhaslé sopky Kilimandžáro. Při pobřeží oceánu pak terén klesá do poměrně úzké nížiny. 

Co vidět a zažít

Tanzánie nabízí bez nadsázky zážitky světové extratřídy. Patří mezi ně:

  • Národní parky Serengeti, Ngorongoro, Tarangire, Selousi Game Reserve, Ruaha, Mikumi, Gombe a řada dalších.
  • V Serengeti je nejvyšší koncentrace šelem na světě a můžete sledovat tzv. velkou migraci, kdy 1 milion pakoňů a 500 000 zeber putuje za zelenými pastvinami.
  • Výstup na Kilimandžáro.
  • Poznání kultury Masajů, lovců a sběračů Hadzabe a dalších etnik.
  • Ostrov Zanzibar s bohatou historií a starou částí města (Stone Town) s velmi silnou orientální atmosférou. K tomu přidejte nádherné pláže, výborné šnorchlování a potápění, výlety na farmy s kořením a na blízké ostrůvky.
  • Největší město Dar es Salaam oproti tomu příliš mnoha zajímavostmi neoplývá, stejně jako další velká města Arusha, Dodoma či Mbeya. Nejhezčím z velkých měst je Mwanza, usazená mezi obřími balvany na břehu Viktoriina jezera.
  • Úplně jiný svět, daleko klidnější a méně rozvinutý, je západní Tanzánie. Třeba v takové Matemě na břehu jezera Malawi si užijete čistou vodu, klid, milé lidi a výlety za okolními vodopády, na sopky, kráterová jezera a podobně.
  • Tanzánie je tak velká a tak rozmanitá, že pokud budete chtít, najdete v ní stále dost „neobjevených“ míst, o kterých jste nikdy neslyšeli a sotva jste našli nějakou zmínku na internetu a přitom vás zaskočí svou krásou.

Přečtěte si také zkušenosti cestovatelů v sekci cestopisy z Tanzanie.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: