Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Národní park Ndoki National Park, Basilika Sv. Anny, Charles de Gaulle House a Temple Mosque v Brazaville, trhy v Libreville.

Cestopisy z Konga

Konžská republika, známá také jako Kongo-Brazzaville, se rozkládá po obou stranách rovníku na západě střední Afriky. Velkou část její východní hranice tvoří řeka Kongo, do jejíhož povodí patří celá severní část země. Velká většina území je pokryta deštnými pralesy, které na jihu přecházejí v travnatou savanu.

Kniha Konga

Konžská republika má významné příjmy z těžby ropy z Atlantského oceánu, těží se i dřevo, pěstují se kávovníky a kakaovníky. Znovu otevřen byl přírodní park, ve kterém žije populace goril, Parc National D’Odzala. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Konga.

Zajímavosti v Kongu

Hlavním městem jeBrazzaville, zajímavé město, kde si můžete vychutnat pravou africkou atmosféru včetně rytmické africké hudby. Leží na řece Congo, která zde tvoří četné peřeje a vodopády. Na pobřeží Atlantiku je nejvýznamnějším městem Pointe-Noire, kolem kterého najdete pěkné čisté pláže.

Další fotky z Konga si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: