Střední Asie

Přidat nové téma
Uzbekistan
Střední Asie

Ahoj Jana,
tie potvrdenia dávajú všetky hostely a ubytovne alebo len niektoré (oficiálne)? A robia to automaticky alebo si to treba pýtať.
Taktiež som zatiaľ nikde nenašiel aktuálne ceny potravín. Aký rozpočet treba mať na jeden deň - ak som nenáročný a stačia mi najlacnejšie potraviny aj ubytovanie?
A treba mať hotovosť v dolároch alebo stačia aj eurá?
Ďakujem za odpovede :)

Dobrý večer pánové, v říjnu jsme letěli do Uzbekistánu, je možné si vyřídit víza přímo na letišti v Taškentu, jen potřebujete mít pozvání z hotelu nebo nějaké CK. Vyřízení víza je na počkání,není třeba ani fotka, ani pojištění a pod., za vízum jsme platili 40 USD, nalepili nám ho do pasu a nic víc po nás nechtěli. více o vyřízení víz je na: http://www.advantour.com/rus/uzbekistan/visa.htm
"????????? ???? ? ?????????? ?? ???????? ? ???????? ?????? ????????
???? ? ????????? ?????? ??????? ????? ???????? ?????? ???????? ??? ?????, ? ??????? ??? ??????????? ??? ?????????? ?????????? ??????????, ??? ?? ???????? ??????? ?? ????? ?????????? ???????, ????? ???????? ???? ? ??????????? ??? ?????????? ?????????? ?????????? ?? ????? ??????????, (??? ???????????? ?????????? ??????????????? ???? ?????? ? ?????????? ? ????????? ????)."
V případě, že by Vás zajímaly nějaké informace o této krásné zemi a pobytu pro běžné evropany, pište mi na e-mail: [email protected]
Pokud letíte přes Moskvu - Šeremetěvo,tak přeji velmi pevné nervy.
V Taškentu nezapomeňte vyplnit 2x letáček, do kterého uvedete,všechny peníze a cennosti - orazítkují je, jeden vám vrátí, druhý musíte mít u sebe na zpáteční cestě. Při zpáteční cestě také nezapomeňte na potvrzení z hotelů a ubytoven, že jste v období od do bydleli tam a tam, budou to po vás celníci chtít - pozvrzení nahrazují registrace :-)