Jeď na Bohol respektive Panglao. Tam můžeš tripovat. Je tam Alona beach a další. V Tagbilaranu je "civilizace" a kdyžtak je to 2-3 hodiny lodí do Cebu city, což je velkoměsto
projdi si veskere diskuze a podivej se i na orbion.cz nikdo ti bohol nedoporuci
Pavel, Ahoj Rudolfe, nevím, zda jsme náročnější, než Slováci, ale Bohol celkově je strašlivý. Vezmi si jen proslulou a vyzdvihovanou Alonu. Už na samém začátku u policajtů je bordel a špína. Pláž je absolutně neudržovaná. Během ponoru jsme běžně naráželi na pasti na ryby. U Balicasacu nám na loď vlezli nějací místní prodejci suvenýrů. Dokud jsme nešli na ponor, tak nás otravovali. To na Coronu ani na Sabangu nebylo. Ponory na Boholu jsou vyloženě pro OWD, žádné vraky, žádné proudy. Za celou dobu jsme na Boholu neviděli perutýna, murénu, kanice atd. Rudolfe nezlob se, ale opravdu o ničem. Kde chceš vidět velké ryby jen v proudu a to na Boholu není to samé noční ponor na Boholu není nic vidět. A to jsme měli s sebou svítilny. Hehe, a o nočním životě nemluvím. Za holkama musíš až do Tagbilaranu a výběr snad raději nebudu komentovat. Na Coronu holek jak smetí a Sabang přibližně na 500 metrů dlouhé uličce je přibližně deset barů s holkama a holčičky jak panenky! Ono, Rudolfe, záleží, co si od čeho slibuješ. My jsme chtěli jak pořádné ponory, tak i noční život. Obojí nám sliboval a ani jedno na Boholu nebylo.
Pavel
Navic na Bali ani zadna prace neni. Pokud nejsi lekar, pak na nejakou kvalifikovanou praci zapomen. Stejne tak na praci na cerno. Tady nic neni. Mozna jeste tak delat divemastera, ale i pro bile je to za par supu a sotva na preziti.
Na Bali se jezdi penize utracet, ne vydelavat.
AKTUÁLNÍ INFORMACE PRO ZÁJEMCE O UBYTOVÁNÍ NA BALI! Nabídka několika osobně prověřených vil, různé lokality, různá ubytovací úroveň, různé ceny. Pro více informací pište, prosím, na e-mail [email protected]. Osobní doporučení = Vaše jistota na cestách! :)
hej na ten trek do batad som mal dobre referencie, ale casovo mi to nevyslo a bol som lenivy, inak ho odporuca kopec ludi
Markoff
Přímo do Banaue se už takhle pozdě asi nedostaneš. Na půl cesty by to ale mělo jít. My jeli večer z Manily a bus nás vyhodil v Solanu, pak pokračoval jiným směrem na Santiago City a dál. V Solanu je jeden nebo dva hotely, fastfood a jinak nic. Brzo ráno jsme pak pokračovali jeepney do Banaue. Trvalo to asi 3 hodiny. V Banaue je spousta ubytování za cca 400 peso double. Otázka je, jestli se vyplatí se tam trmácet kvůli jednomu dni. Nejhezčí terasy jsou v Batadu. Když se z Banaue necháš na začátek treku odvézt z Banaue tricyclem, tak to celé trvá 6 až 8 hodin.
Dolare su na zaciatok urcite lepsie. Za vyber z bankomatu totiz platis v prepocte cca 150-200 Kc. Ale ja som sa tomu este nevyhol. Pride mi to lepsie, rozdelit si peniaze a v druhej polovici pobytu si vytiahnut zvysok penazi, nez tahat celu hotovost mesic so sebou. Ale je to na kazdeho uvazeni, samozrejme.
Ahojte,
mám dotaz na cenu cigaret v Malajsii.postačí i místní značky,nemusí to bejt máčka.dík.
Pokud toužíte po válení někde, kde je to hezké, jeďte na Bohol. Alona Beach je hezká, ale není to jen exotická turistika jako Boracay. Ale na začátku roku bude dost našlapáno, s tím prostě počítejte. Všude.
Nebo zkuste ne letět, ale jeďte busem z Manily do Batangas a z přístavu lodí na White beach u Puerto galery na Mindoru. Tam tak drahé není. Případně do Sabangu (myslím ten u Puerto Galery ne na Palawanu), ale tam je to spíš o potápění, případně o holkách, písečná pláž to není. Ale má to atmosféru
Ahoj,
mame v planu vyrazit na Filipiny. Prilet do Manily 1.1.2013 odpoledne a 8.3.2013 pozde vecer odlet z Manily do Ho Ci Minu.
Mel byste nekdo radu na to kam vyrazit?
Mame predstavu o relaxu a spis valecce za nejaky dobry peniz vcetne nejake letenky na nejaky ostruvek?
Budeme po mesicnim treku ve Vietnamu, takze pokud bude neco hodne zajimaveho a stalo by za to to videt, nebranime se tomu, ale spis bysme radi nacerpali nejake sily :)
Diky za info
Tom
Jo stoji to zato. do Labuhanu, pak autobus do Tamanyaja. Neni tam zadnej turista, coz je dobre i trochu spatne. Dobre proto ze muzes bejt treba 3 dny s pruvodcem v dzungli sam, koupat se nahatej v mori a mozna zahlednout endemickyho nosorozce,. Je jich na svete jen 55, prave Unjungu.Spatne v tom, ze pokud chces jet lodi na prilehle ostruvky, ktere jsou PRY skvely, tak si musis pronajmout lod a pruvodce, coz je pro jednoho drahy. Nejnizsi sazba je 4 tisice korun s jidlem na 3 dny. My jsme na to nemeli, tak nevideli, ale v lese taky dobry. Kazdopadne vse zarizuj pres spravu nar.parku a ne pres Sukiho a jim podobnym, co ve vesnici ziji. Stejne pisu pozde co? P
Urcite do oblasti Kuchingu. Za tyden stihnes NP Bako a NP Niah Caves, orangutany v rehab. centru a samozrejme Kuching. Pro detaily mrkni na nas web.
Váš web Hoka znám od A do Z a zase zpátky :) moc pěkné, super info. Taky se přikláním ke Kuchingu, ale nějak jsme si nebyli jistí, zda je to správná volba či zda by stálo zato tam zůstat déle a projet Borneo více či těch 10dní stačí a pádit zase dál.
Tak jsme se vrátili a projeli trasu Sungkai Kolok - Hat Yai za pár bathů.
Vše proběhlo v pořádku. Moc turistů tam není tzn. žádný běloby kromě nás jsme tam nezahlídli a lidi na první dojem v pohodě. Vlak měl asi hodinu zpoždění. Kdybych se to někde nedočetl, tak mě to ani nenapadne. Potkáte tam akorát vojáky se samopalem, kteří jsou na každé stanici i v okolí, navíc cestou procházejí vlakem. Občas jsou kolem kolejí ostnaté dráty. Každopádně 100% jistota asi není, ale to není ani v ČR.
Čau, to netuším, původně jsme chtěli na Perhentian Kecil v Malajsii, ale z důvodu monzunů jsme zvolili náhradní destinaci Koh Lantu. Hat Yai bylo jen přestupní místo na autobus při cestě z Malajsie na Koh Lantu. Nebyl jsem v JV Asii porvé, ale stejně se jim podařilo mě v Hat Yai natáhnout (hned první cestovka na rohu při východu z nádraží) - kombinace časového presu a nedostatku informací. Takže za převoz na autobusák a koupení lístku jsem dal 2x asi 350 Bathů navíc...no moje blbost. Město samotné nic moc, nevidím důvod se tam moc zdržovat a tamní moře neznám. Jinak Koh Lanta vcelku OK - kompromis mezi masakrem typu Krabi, Pattaya a nějákou divočinou na téměř neobydleném ostrově. Jinak co sem četl, tak i v Hat Yai se něco přihodilo.... u nás se o tom moc nepíše...
http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/bombove-utoky-v-thajsku-13-lidi-zemrelo-500-je-zranenych.html