Jižní Amerika

Přidat nové téma
Patagonie – ubytování
Jižní Amerika

Ahoj, já jsem tam byl před téměř 8 lety a od té doby počty turistů značně narostly. Už tehdy ale byly některé hostely občas plné a vy tam budete v nejvyšší sezóně. Doporučuju rezervovat. Strávil jsem 2 měsíce po téměř celé Patagonii a jsou tam odlišnosti. Třeba Carretera Austral má mnohem méně turistů ale i ubytovacích možností (hostely moc ne, ale i pokoj byl levný) a hlavní problém tam (ale i leckde jinde v Patagonii) byl sehnat lístek na autobus.
Kempy tam moc nejsou, spíš jen v národních parcích, ale to jsou spíš tábořiště a člověk musí mít vlastní vybavení. V NP myslím nejen na treku (Torres del Paine, Los Glaciares - zde není nutné spát, dá se ujít jako 2x jeden dlouhý den na treku se spaním v El Chaltén), ale např. v NP u Ushuaii, kam se dojede minivanem až do kempu. Někde se dá i půjčit, třeba v Puerto Natales, ale bude to drahé, staré a ne moc kvalitní, tak si vemte vše potřebné z domova. Včetně stanu, který vydrží silný vítr, a spacáku, ve kterém bude spolu s oblečením dost teplo při teplotách kolem nuly (to se týká i nízkých výšek v létě). Někdy se dá spát levněji ve vlastním stanu na zahradě hostelu. Pokud nikdo neodpoví s aktuálnější zkušeností, doporučuju nalézt aktuální cestopisy z doby přelomu roku třeba v angličtině.

Libore děkuji za info:) projela jsem právě pár cestopisů a o nabízených ubytovacích zařízení toho zrovna moc nepadlo, ale zkusím ještě ty anglický blogy. Mám ale díky tobě alespoň nějakou představu.