3 horské závody v Itálii, Slovinsku a Rakousku, Patrik Roštík

Představení 3 alpských závodů ze 3 zemí Evropy – Lavaredo Ultra Trail (Itálie), Julian Alps by UTMB (Slovinsko) a Pitz Alpine Glacier Trail (Rakousko) Představení závodů a zkušenosti s jejich absolvováním vč. rad a doporučení od zkušeného milovníka ultra trailů – Patrika Roštíka.

Datum
15. 11. 2023
Čas začátku
18:30:00
Typ
Přednáška - seriál o běhu
3 horské závody v Itálii, Slovinsku a Rakousku, Patrik Roštík
Místo konání Klub cestovatelů Praha
Kraj Praha

Tři závody, které spojuje společné pohoří, ale přesto je každý úplně jiný.

Julian Alps by UTMB je mladý závod v okolí Kranjské Gory. Lokalita, která je velmi vyhledávaná českými běžci, nabídne zajímavé výhledy na oblíbené jezero Bled i náročné výstupy na Golicu. Kvůli pozdějšímu termínu učitě není radno podcenit ani počasí.
V české komunitě trochu méně známý, ale nesmírně zábavný je Pitz Alpine Glacier Trail. Jeden z nejvýše položených (ultra)trailových závodů v Evropě. Po trase se několikrát dostaneme přes 3000 m.n.m. a dokonce musíme překonat Pitztalský ledovec. Výbava je zde to nejzásadnější.
Lavaredo Ultra Trail by UTMB, jeden z evropských trailových svátků. Místo, kde se schází absolutní evropská i světová špička a týden se v okolí žije jen závodem. Nádherné výhledy, skvělá organizace, ale také náročné přihlašovací podmínky.

Chystáte se na nějaký z těchto závodů nebo sbíráte inspiraci pro další dobrodružství? Jak skloubit závod s rodinnou dovolenou? Na co se připravit a co nepodcenit? To vše a ještě více se dozvíte na této přednášce.

Patrik Roštík je hrdý člen týmu Pivo a Myslivec a milovník dlouhých horských běhů. Absolvoval již několik desítek horských závodů po celé Evropě a baví ho objevovat a absolvovat nové výzvy. Rád poznává přírodu během aktivních rodinných dovolených, závodů a při překonávání dálkový tras. V horách se cítí nejlépe. Je pravidelným přispěvatelem do časopisu Svět běhu a také velkým milovníkem bot značky Altra, které jsou jeho nejčastější volbou pro horská dobrodružství.

Vstupenky ZDE – doporučujeme koupit online s předstihem

Zajímavé vybavení

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: