HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování kamkoliv

z Moravy do Mongolska

Luigi Vercotti

Jsme dva kamarádi a hledáme třetího, který má chuť zažít neopakovatelné dobrodružství si zajet autem z Lodýna do hlavního města Mongolska Ulaanbaataru.
Jedná se o mezinárodní charitativní závod, kde je smyslem a cílem dobrodružství.
Start je 18.06.2009 z Londýn/UK
Cíl je 10-13.08.2009 Ulaanbaatar/Mongolsko
Odlet je 15.08.2009 Rusko/Bajkal/Irkutsk airport
Pravidla závodu: automobil o max. obsahu 1000ccm a zákaz používání elektronické navigace a jakákoliv asistence.
Plán cesty, průběh a čas cesty si každá posádka zvolí sama.
Počítáme průjezd kolem 13 zemí, kolem 15,000km. Auto již máme a po generálních opravách, startovné je také zaplacené. Více info na naší oficiální stránce http://www.mongolrally.cz
Předpokládaný celkový rozpočet ve třech kolem 70,000kč.
Takže neváhejte a pište.

Zkušenosti čtenářů

Luigi Vercotti

Přátele, spletl jsem datum startu…start je 18.07.2009
Nehledáme pouze někoho, kdo má peníze, ale parťáka dobrodruha.
Auto již máme na 90% připravené, pouze nějaké drobnosti. V ceně jsou i započítaná Víza, letenka, jídlo, benzín, startovné, sbírka na charitu, úplatky apod.

Luigi Vercotti

Závod se jede z Londýna do hlavního města Mongolska Ulan Batoru, trasou, kterou si každá posádka určuje sama. My jsme se rozhodli od Velké Británie přes Francii, Belgii, Holandsko, Německo, Českou Republiku, Slovnesko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Irán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kazachstán, Rusko a Mongolsko. Pak se pojede na Bajkal a z Irkutska bychom letěli do Budapešti a pak hurá nějak domů. Cesta je dlouhá pravděpodobně přes 15,000 km. Předpokládaný dojezd do cíle je v rozmezí 21-31 dní.
Tzn.28dní,1auto,přes 13 zemi,asi 5 pohoří, několik brodění řekou, polykání kila prachu a písku, několik set čínských polévek…ale za to neopakovatelné dobrodružství a navíc pomůžeme druhým!!!

kuba

Cauky, tak by me zajimalo co cekate od cloveka co do toho s vami pujde?

Luigi Vercotti

Ocekavame cloveka, ktery nema strach podstoupit takovou cestu, ale touhu po dobrodruzstvi a zazit neopakovatelnou cestu. Mit pocit a poteseni, ze touto cestou take pomahame druhym, hlavne detem v Mongolsku prostrednictvim sbirky na charitu.
Co se tyce materialnich veci. Samozrejme nam pomuze, kdyz pomuzes najit nejake sponsory ci medialni podporu, ale to je snaha nas vsech zapojenych, ale neni podminkou, to proto, ze ta cena uvedena nahore je bez sponsoru. Uz mame jednoho sponsora s mensi castkou a doufame, ze snad najdem vice a to by castku samozrejme snizilo.
Take asi po zavodu bude treba udelat nejakou besedu s promitanim fotek a vypravenim. Take stravit cas strihanim a delani nejakeho video klipu ci udelat nejakou vetsi vetsi reportaz atd. atd.

Luigi Vercotti

Dobré ráno přátele
Mám pro Vás 2 zprávy.
1) Našel se třetí spolucestovatel či spoluzávodník, který má dost odvahy a touhy zažít něco šíleného a spolu pomůžeme dětem v Mongolsku prostřednictvím sbírky 1000 liber pro Dětský fond Christiny Noble – CNCF ( http://www.cncf.org )
2) Nebyli jsme vybráni v 5.kole Expedičního Fondu, jsme docela zklamání, ale nezbývá než toto rozhodnutí respektovat.

Byli bychom rádi, kdyby jste nás podpořili navštěvou naší webové stránky a třeba nám zanechali zprávu. Během cesty máme v plánu psát cestopis a pravděpodobně živé vstupy v rádiu. Bližší informace se dozvíte později opět z našich stránek.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: