ahoj,je me jasny ,ze je v Indonesii nadherna priroda,potapeni,ale stoji to za to v obdobi destu?…diky
jojo, to můžu potvrrdit. Hory přitahují mraky, takže tam prší víc. Dole u moře je super. Sever Lomboku je deštivý. Byl jsem vloni 15.12. – 15.1.
vůbec se neboj
dik chlapy…uz se nebojim:))
letenka z denpasaru na flores labuan bajo kolem 800 000 rupii, zalezi jak dlouho dopredu ji booknes, na letisti domluvit prevoz do pristavu 15000 motorkou i mene, a v pristavu chteji mistni, zeptat se v trznici, za pronajem lodi i s kapitanem 1 200 000 na ostrov Rinca nejlepe se slozit vice lidi, ale potom se plati neco za vztup do narodniho parku, ja si to domluvil v cestovce Perama v Kute, ale tam letadlem a nalodil se v labuan bajo a zpatky jel s nema na Lombok,, cena za trip na rincu a zpet na lombok 1300 000, spani na palube on the desk lepsi jak v kajutach behaji tam krysy, a dva dny snorchlovani a navstevy ostrovu, horsi cesta z lomboku zabity cely den….dostat se do kuty…
No já to zkusím dát na motorce, motorkářem na Bali už jsem několikráte byl, člověk více uvidí, kde se mu zlíbí zastaví a času mám dost, zkušeností taky, benál stojí pakatel, tak proč ne? Vím že je možné očekávat déšt, ale co mě nezabije to mě posílí a taková teplá sprcha je někdy na prašných cestách i příjemná. Jirka
Prosim, neabsolvoval jste nekdo cestu lodi z Floresu (Labuan bajo) na Lombok se zastavkou Komodo ci Rinca? Nejak se mi nedari najit informace, jestli nejake lode toto delaji. Nekdo mi rikal, ze spolecnost Perama to provozuje, ale na jejich strankach jsem to nenasel.. Tak jestli mate nekdo zkusenosti…diky
Perama je fajn po cestování minibusem na bali. Flores na pomerne deahej. Turistická lod se dá sehnat v kazde cestovce. Pokud někdo chce ušetřit, tak 10.11. jede km. tulingkabila. jede tam jen jeden den, tak se to dá vydržet. Cena ekonom 184.000rp +12000 poplatek za přístav a pojištěni….a je to i jídlem, jestli se tomu tak dá říkat:-)
Na komodu doporučuju kontaktovat Adama Malece, výborného potápěč a dive průvodce.
Alda
My sme presne toto riesili minuly rok. Ist ci neist? Boli sme tam koncom decembra a v january a navstivili sme Lombok, Bali a Javu. Nakoniec sme nelutovali – za cely mesiac prsalo len asi 5 krat poobede 2 hodiny. Inak vacsinou v noci a nadranom. Vobec nas to neobnedzovalo.
Miestni k tomu hovorili, ze uz nic nie je ako byvalo a obdobie dazdov aj sucha uz nie su tak jasne oddelene. Vraj sa to rozlozilo do celeho roka, takze sa neda spolahnut na obdobie sucha a dazda, ako volakedy. A Indonezia je tak obrovska, ze ak bude niekde vytrvalejsie prsat, tak zase na inom mieste bude krasne pocasie. Zazili sme to na Lomboku – na severe pod sopkou bolo pod mrakom a dazdivo a na juhu ostrova tropy a azuro. To iste hned na vedlajsich ostrovoch Gili Islands, nadherne pocasie.
Neboj sa toho!
ahoj,
a jake je nejlepsi spojeni z Bali na Flores? jak se tam dostat
Diky
ahoj, na vychode tusim z Padangbay… je to misto odkud jezdi trajekt, tusim nonstop co 2 hotky,… proste kdo se vejde jede, kdo se nevejde ceka na dalsi… cena presne nevim, ale je to par korun….
Z Padangbay jezdí trajekt na Lombok, ne na Flores.
Z Denpasaru je to nejjednodušší letadlem, případně se dá po zemi, ale je to asi 30 hodin autobusem.
Dekuju za rady,
jeste jeden malý dotaz. Spoj z Lomboku na Komodo letecky nebo lodi? z jakého mista atd. Jestli máte nějaké zkušenosti ještě s ostrovem Komodo. Chtěl bych tam jet vidět varana komodského pokud je to možné.
díky za vaše zkušenosti a nazory
létá se tam převážně z Denpasaru, letenky je možné koupit přes net, nebo až přímo tam na přepážkách, cenový rozdíl je zanedbatelný, ale když nabízí nějaké promo, může to být přes net levnejší.
Podle toho co jsem slyšel je lepší jet na Rincu, kde jsou varani taky a snad i víc
viz třeba toto: http://blog.antonindanek.cz/clanek/2-holky-2-batuzky-a-10-indoneskych-ostrovu-za-3-tydny/
Ahoj,
koukni na místních letištích na lety do Labujan BAjo. Na skyscannaru tyto leteck společnosi nenajdeš. Ideální je letět z Bali. Dá se i s Makassaru.
Rinca jsou jednodenní výlety – varini jsou tam všude.
KOmodo – spíše dvoudenní. Často se dá kombinovat s potápěním. Varany potkáš na trecich po ostrovech
Cena je cca 1600-3000.