Mongolsko, Čína, Tibet

Tibet, Nepál, Himaláje

Jaroslav Šimůnek

Lákají mě Himaláje a vidět z blízka Mount Everest, nejsem ale trekař, takže by to muselo být něco s pronajatými auty. Na webu jedné cestovky jsem našel, že mají cestu z Lhasy do Kathmandu přes Himaláje s odbočkou do základního tábora pod Mount Everestem. Něco takového bych si představoval, ovšem s o dost lepší cenou. Už jsem byl v Číně 2x bez cestovky, částečně jsem se pohyboval se skupinou lidí, částečně sám. Na Tibet si ale sám netroufnu. Proto bych se rád přidružil k nějaké skupině, která má letos nebo příští rok něco takového v plánu.
Měl bych představu buď z Lhasy do Kathmandu nebo obráceně. Eventuelně, pokud by to vycházelo nějak výrazně levněji, možná bych se i zúčastnil nějaké cesty z Kathmandu do nepálského základního tábora a zpět.
Možné by bylo i se na čas připojit ke skupině, která má tuto trasu jako součást nějaké delší cesty.

Díky všem za odpovědi.

Zkušenosti čtenářů

Jaroslav Šimůnek

Když tak na to po sobě s odstupem koukám, tak vidím, že jsem nenapsal adresu. Takže: ja*************@se****.cz.

Jaroslav Šimůnek

Loni to nevyšlo, tak snad letos. Jestli někdo máte dobré zkušenosti ohledně Tibetu s nějakou čínskou cestovkou, mohli by jste mi prosím na ni poslat kontakt?

Děkuji.

Jaroslav Šimůnek

Tak se mi povedlo na letošek najít jednoho spolucestovatele, jsme definitivně domluveni na říjen. Protože jsme dva, máme ještě dvě místa v džípu v Tibetu volná, takže pokud by měl ještě někdo spolehlivý zájem, můžem se zkusit domluvit, třeba i jen na tibetskou část. Letenky plánujeme kupovat v průběhu dubna. Trasa je naplánována takto: odlet do Pekingu mazi 6 a 10 říjnem (podle toho, jak se povede sehnat letenky), tam tři dny, pak přejezd vlakem do Lhasy, tam 3 dny (vč. dne příjezdu), pak 5 dní přejezd do Kathmandu.Tam pár dní pobýt a postupně se během cca. týdne přesunout po zemi do Dílí, tam také pár dní a odtamtud odlet zpět do Prahy. Celkem cca. 4 týdny. Menší úpravy trasy jsou po vzájemné dohodě možné. Další podrobnosti až e-mailem.

Marta
Jaroslav Šimůnek:

Pane Jaroslave,
myslím,že 3 dny na Lhasu je krátká doba. Počítejte s tím, že Vám tu může být i 3 dny zle z nadm. výšky.

majka

Ahoj,

muzes se mi prosim ozvat na mou adresu?
ma****@se****.cz

Diky Majka

Lucie K.

Ahoj, chystám se v září do Tibetu. Moc se mi nechce ject uplne oficialne s čínskou cestovkou. Kdo máte zkušenosti s tím, jestli se ještě dá dostat do Tibetu (Lhasa i celý Tibet) bez cestovky, případně se od cestovky ve Lhase „oddělit“ a dál cestovat sami. Vím, že co se týče povolení, tak po Olympiádě dost přituhlo, ale věřím, že to nějak půjde. Budu moc ráda za tipy (co nejčerstvější), můžete psát na mail lu.schindlerova(na)seznam.cz. Diky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: