HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Spolucestování Afrika

stopem do Tanzánie

Lenka

Ahojte, pohrávám si s myšlenkou dojet stopem do Tanzáníe (červenec 2011). Nepřidal by se někdo? Budu ráda i za případné info, pokud máte s obdobnou cestou zkušenosti.

Zkušenosti čtenářů

Lucie K.

Ahoj Lenko, kudy konkretne planujes stopovat?

Honza

Ahoj,

tahle myšlenka mě zaujala. Stopovat/přepravovat se ze severu – do Egypta levně doletět a co možná nejrychleji přejet. O Súdánu jsem slyšel že jsou tam pěkné věci – takový neobjevený Egypt (samozřejmě se nepřibližovat Darfúru a hranicím s jižním Súdánem), Etiopie je s horami vůbec zajímavá země (i z vlastní zkušenosti) a jižněji už začíná zase velká fauna…

Jen mi na tuhle cestu přijde nejvodnější naže podzimní/zimní období, aby se v Súdánu přežilo a jižněji nebyly deště. Ono i příprava něco dá. Také bych se asi nevázal čistě jen na stop, ale v případě potřeby to kombinoval s místní dopravou (pokud člověk bude chtít mimo ty největší tahy třeba v Etiopii, tak stopne stejně jen kaminon na korbu, který funguje jako veřejná doprava a řidič vozí za peníze…)

Cíl může být v Keni či v Tanzánii, podle letenek. Odahduji že by se to dalo stihnout za měsíc, případně více podle toho jak by člověk pospíchal.

Lenka tenhle rok má prý nakonec jiné plány, tak jestli by to někoho zaujalo, tak se ozvěte;-)

Honza

Léna
Honza:

Cau Honzo,
právě přemýšlím kam na podzim nebo před zimou vyrazit a moc mě láká Afrika, protože krom Maroka jsem tam nikdy nebyla. Baví mě poznávat kulturu i lidi, ale studuju biologii, tak příroda mě samozřejmě taky zajímá. Cestovat jen stopem z Čech me příliš neláká, zvlášť kdyby se jelo někdy ke konci roku. Letět někam na sever, a pak přejet jakkoliv mi prijde dobre, i když se nebráním ani myšlence letět přímo do země, kterou člověk chce navštívit… Prostě všechno by záleželo na tom jak bychom se třeba dohodli. Čas budu mít na podzim. Do konce září mám práci pak ne, takže by se mi to hodilo cca až od října. Měsíc nebo tak nějak mi přijde optimální. A Keňa i Tanzánie jsou obě lákavé. Jestli pořád o nějaké cestě uvažuješ, ozvi se mi.
Dik a měj se.
Léna

Jitule
Honza:

Hej tak tahle akce bude uplně famoooozní:D jela bych hned,ale už sem si naplánovala stopa do Guinei. Jinak já sem byla půl roku v Zambii a projela jsem jí celou stopem a neplatila jsem ani jednou. Musíte prostě vypadat jak největší chudáci a oni se pak slitujou:D
Přeju hodně štěstí na cestě:)

Víťa

Ahoj, já bych se přidal ale až od ledna (února), tak pokud někdo plánuje něco podobného na začátku příštího roku přidám se s chutí. Mé plus je, že mluvím arabsky.

Magda
Víťa:

Zdravim, rada bych procestovala stopem i mistni dopravou Etiopii, Tanzanii nebo Kenu. Vzhledem k 3 tydenni dovolene v terminu ca 4.2.-29.2.2012 nema moc smysl hnat to pres vsechny zeme. Mate nekdo cas ve stejnou dobu? Ozvete se kdyztak na mejl. Diky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: