HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Austrálie

plán na 10dní

Adam

Koncem ledna se chystám do Austrálie, krom povinností budu mít 10 dní volna, které bych rád strávil výletem. Vyjíždět budu z Melbourne, chci si půjčit auto + nevíte, jak je to se spaním venku? Co jsem koukal na počasí, mělo by teplo ale co na to „zákon a pořádek“ + jedovaté zvířectvo? 🙂 někdo zkušenosti?
Chtěl bych si zasurfovat a mým snem je vidět Uluru, jinak se nebráním vůbec ničemu, ikdyž 10 dní je velmi krátká doba. Předem moc děkuji za rady + tipy!
Adam
adam.kaderavek@gmail.com

Zkušenosti čtenářů

J.

Mozna ti trochu uniklo, ze Melbourne Uluru je dal o 400 km nez z Prahy do Moskvy…
Have nice trip… 😀

Libor

Jestli chceš vidět Uluru a máš jen málo času, leť do Alice Springs. Tam si půjč auto nebo zaplať výlet od místní CK (to bude asi dražší než půjčení auta) nebo možná budeš mít štěstí a potkáš v hostelu někoho, kdo by tě tam vzal (třeba za podíl na nákladech). Je tam v okolí více zajímavostí.
O spaní mimo kempy se psalo tady:
http://www.hedvabnastezka.cz/diskuse/australie/kempovani-a-relokace-aut/?page=1#post-257602
Jedovatých zvířat se neboj, pokud budeš spát ve stanu, ale raději si sviť, když půjdeš za tmy na záchod a vyklepávej boty od štírů (i když já jsem tam asi ani žádného neviděl).

k.m

Tak v okolí Melbourne stojí za shlédnutí určitě Ocean Road a NP Grampians.
Uluru rozhodně doporučuji z mého pobytu v Austrálii jednoznačtě to nejlepší!
Z Melbourne je to na Uluru přes 2000 km,takže rozhodně letecky! Jetstar létá přímo tam (Ayers Rock) je to rozhodně lepší než do Alice Springs odtud je to na Uluru ještě skoro 500km.
Jetstar nabízí i zlevněné balíčky (letenka + ubytování),ale i tak počítej že to není zrovna levný výlet – mě vyšel balíček na 3 noci od Jestaru na Uluru(já letěl ze Sydney) na nějakých 1000 AUD,ubytování jsem měl tedy v 3* hotelu,takže cena se dá trošku srazit skromějším ubytováním ..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: