HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Oceánie

Papua

PepaS

Zdravim,
nemate nekdo zkusennosti s navstevou Irian Jaya Barat v obdobi prosince a ledna?
Diky
Pepa

Zkušenosti čtenářů

MartinT.

O jaký ti jde region? Počasí není důvodem, proč si dělat velké starosti. V některých oblastech prší pořád, u moře je „normálně, tropicky, bez extrémních deštivých období“. Já byl v prosinci na Biaku, ostrově Supiori, v Manokwari a Arfackých horách.

PepaS
MartinT.:

Cau Martine,
jde mi za prve o Manokwari a pohori Arfak. Dale pak okoli Sorongu a hlavne Raja Ampat. Take zvazujeme navstvevu Fak-Faku. Jak to vypada v prosinci na Biaku, je more klidne? My tam byli v breznu.

MartinT.
PepaS:

Můžeš vyrazit, opraš indonéské fráze. Já tam byl už před lety. V Arfacké oblasti jsme pobyli jen pár dní. Ale počasí nám kromě jednoho nebo dvou dešťů přálo. Respektive, pamatuju se, jak jsem se na Štědrý den za děsného vedra plahočil do vesnice Mokwam, abychom si s parťáky stihli aspoň připít z placatky. Kolem Biaku a Manokwari pršelo „normálně“ či spíš málo – sem tam odpolední/večerní tropická sprška. Pobyli jsme jednak trochu kolem Kota Biak a při klidném jižním pobřeží, vlny nikde nebyly (platí i o ostrůvku Rani 2h cesty loďkou ze Z Biaku). Nejkrásnější, zachovalou krajinu jsem zažil na severu ostrova Supiori, zde byly pacifické vlny velké. Ale chránil před nimi korálový útes. Moře bylo v zásadě klidné. Vím, že špatný termín na Raja Ampat (kam jsem se nedostal) je srpen, část září,…další měsíce by měly být dobré. V okolí Sorongu, Manokwari a tak není zase nic až tak skvělého, ale za zastávku to stojí. Můžeš prozkoumat i ostrůvky v zálivu Cenderawasih, případně i Yapen, oblast Nabire… I když je fakt, že oblast asi už znáš, nebudu moc radit. Fak-fak je trochu z ruky, nemám moc přímých informací o této oblasti. Lákal mne Teluk Triton nedaleko Kaimany, ale to je pro mne hudba budoucnosti.

PepaS
MartinT.:

Diky za info, to zni vyborne. Kontaktuju Te na Tenggare pro ziskani detailu ohledne uvedenych destinaci.
Mej se fajn,
Pepa

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: