HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Oceánie

Nova Kaledonie

Jana

Ahoj,
prosim, najde se nekdo, kdo navstivil Novou Kaledonii a byl by ochotny mi poradit? Nema nekdo zkusenosti s „polypassem“? Predem diky.

Zkušenosti čtenářů

Jan Podaný

Jani, Petr Daubner nedávno pobýval na Nové Kaledonii, já se chystám v červenci. Ale polypass ani jeden z nás nevyužil. O Petrově cestě více zde: http://www.kompas.estranky.cz/

Jana

Super, diky moc, prvni vlastovka 🙂 Na jak dlouho se chystas? Z ceho cerpas informace?

Petr Daubner osobně :-)
Jana:

Ahoj Jano! Praktické info máš v těch článcích na Kompasu (je to v rubrice Články z Austrálie, Oceánie a Antarktidy). Nová Kaledonie je nádherná, bohatá a taky (bohužel) dost drahá. Ale moc peněz jsem tam neutratil, jezdil jsem stopem,který jde skvěle. byl jsem tam 14 dní, z toho asi 5 dní v Nouméa (nic moc město, ale jde to) a pak na hlavním ostrově kolem dokola stopem. Doporučuju hlavně NP Rivere Blue, paráda. Jinak hodně dobré jsou také ostrovy, takže ideální je být tam tak měsíc. Na informace je asi nejlepší Lonely Planet, případně Rough Guide (Lonely Planer se jmenuje tuším South Pacific a Micronesia, nebo přímo „Nová Kaledonie a Vanuatu“. Kdybys chtěla vědět něco konkrétního, napiš mi na mail. Pro mě osobně byla nová Kaledonie druhou nejhezčí zemí Pacifiku, o chloupek za Vanuatu.

Jana
Petr Daubner osobně :-):

Ahoj Petre,
napsala jsem Ti do mejlu par dotazu. Diky, ze ses ozval osobne 🙂 diky za jakekoliv informace.

Jan Podaný
Jana:

Jani, v Oceánii budu 50 dní, ale podívám se na více ostrovů, nejen na Novou Kaledonii. Hodně čerpán z netu a pak jsem si zakoupil anglickou verzi Lonely Planet South Pacific z roku 2010.

Jana
Jan Podaný:

Prosim, nebudes cestovat nahodou z Vanuatu do NK nebo naopak? Nevis jak to tam vypada s doparvou? Letecky, lod, ceny?

Jan Podaný
Jana:

Jani, na Novou Kaledonii přeletím právě z Vanuatu. Dík Petrovým článkům vím, že loď je nespolehlivá a pomalá, takže jsem se rozhodl pro letadlo. Letím s Aircalin a jednosměrná letenka mě vyšla na 395 AUD.

Arnie Czech

Ahoj, na Nové Kaledonii jsem byl několikrát a strávil tam měsíce života. Zážitky z  poslední cesty jsem dost natáčel a sdílím je zde: https://www.youtube.com/channel/UCniK88naZzOZmhIyAV9NPAwJsou to spíš osobní zážitky, ale dost napoví o zemi samotné…

Jana

cestopisne video dokumenty z Nove Kaledonie z prosince 2017: https://skotaceni.webnode.cz/nova-kaledonie/

Martin

Ahoj, chystám se do Kalenodie v listopadu – budu tam 9 dní čistého pobytu jako baťůžkář…
Můžu poprosit o nějaké rady a doporučení? Díky:)

Jan
Martin:

Ahoj Martine, Nová Kaledonie je krásná. Doporučuji se naučit alespoň pár francouzských frází a slovíček. S angličtinou si úplně nevystačíš, třebaže základ zvládneš. Nová Kaledonie je cenově dražší, ale když máš na cestu tam, tak tro zvládneš i na ostrově. Služby fungují bez problémů, bezproblémový je i autostop, akorát na severu je provoz řídký. Nouméa je zajímavá, má nádherný přístav i okolí. Bez zajímavosti není mořské akvárium a městské pláže. Určitě bych zavítal do národního parku Riviere Bleue. Laguna je též podmanivá, ale přelety nad ní jsou drahé. Pokud tě zajímá i historie a kultura, zavítej v Nouméa do Kulturního centra Tjibaou.

Martin
Jan:

Ahoj Honzo:) Díky… plánuji cca 3 noci na Borovicovém ostrově a ostatní asi „na pevnině“ nebo bys doporučil ještě nějaký ostrov? První dvě noci v Noumé na rozkoukání a zbytek trajdání a pod stanem…jak je to tam se stanováním? Froncouzsky)))hmmm to bude sranda…. stačí trable s objednáním jídla v Paříži)))) aspoň bude na co vzpomínat))

Jan
Martin:

Martine, ostrov sis vybral správný. Jiný bych ani nedoporučoval a podle mého názoru stačí jeden. Já jsem v Nové Kaledonii nestanoval, tak nevím. Francouzsky stačí pár frází a počítání do deseti. 😉 Neboj, já nejsem polyglot a domluvil jsem se. Když se lidé chtějí domluvit, nezáleží na jazyku.

Martin
Jan:

Jasný)) Díky:)))

Martin
Jan:

Jasný)) Díky:)))

Martin
Jan:

Jasný)) Díky:)))

Martin
Jan:

Jasný)) Díky:)))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: