Zdravím,
za měsíc se chystáme s přítelkyní na Kubu, máme jen letenku, bydlení po casa particulares, klasika… Já bych se bez toho obešel, ale má drahá by ráda i několik dnů čistě v nějaké plážové oblasti. Máte prosím někdo tip na místo s pěknými plážemi, kde zároveň není problém sehnat ubytování a dá se tam i relativně snadno dostat? Máme v plánu (pravděpodobně)z časových důvodů vynechat úplný východ (Santiago, Baracoa) a do Varadera se mi moc nechce… Předem díky za tipy!
Abych to upřesnil, četl jsem toho spoustu, je mi jasné, že pěkných pláží bude plno, a právě proto bych stál o doporučení nějaké opravdu pěkné oblasti, nějak si nejsem podle knížek schopný vybrat
Pravdepodobne se budete z casovych duvodu pohybovat hlavne v a v okoli Havany. Z havany proti hotelu Angletera jezdi autobus na Playa del Este(vychodni plaz asi dvacet minut za pred rokem 3Cuc zpatecni listek.
Aoutobus stavi primo u plaze a jsou tam male restaurace
ne prilis drahe. Nutne je nezmeskat odjezd zpet do Havany.Poslednimyslim v 5 odpoldne.Hotel Angletera je na Centralnim Parku. Good luck Steve
P.S Ja tam budu lodi(plachetnici) v Marina Hemingway
moje lod ma Canadskou a Ceskou vlajku
Co třeba Playa Ancón? Z Trinidadu, kde je spousta casas, je to 13 km.
Ahoj, my jedeme koncem února. Hledáme parťáky:)
J+M
Najkrajsie plaze su na ostrovoch, ale to nesplna kriteria ktore si zadal, lebo je tam vacsinou extremne drahe ubytko a nie jednoduchy pristup.
Na pevnine by som rozhodne odporucil Playa Guardalavaca, ktoru maju radi aj samotni radovi Kubanci a povazuju ju za jednu z najkrajsich. Pristup je z mesta Holguin, ktore na mna svojou kubanskou autenticitou velmi zaposobilo. Za 5 dni som v meste stretol asi 5 turistov. Ubytko bud v hoteli pri plazi, alebo v Holguine v case part za 15cuc na izbu.
Playa Ancon je tiez pekna, ale ked som tam bol v aprili, tak sa nedalo ist ani do vody, pretoze meduzy mali asi ruju ci co 🙂
Nejake info su aj v mojom blogu:
http://blog.hedvabnastezka.cz/vyhybkar/kuba/s-batohom-po-kube
zlom vaz
chcel by som sa opytat na dve veci a to 1, existuje nejaky bus (mhd…?)smer letisko – havana. co som sa docital v LP, tak do havany sa da dostat iba taxikom, co pri cene cca 20CUC neviem neviem. do havany prilietame cca 18.30 plus nejake vybavovacky na letisku s uradnikmi, no nechce sa nam tam stepovat v noci… 2, zmenit uz na letisku vacsi obnos penazi na pesos alebo to nechat az na banku. vseobecne vsade na letiskach su horsie kurzy, ako je to na kube? a menit vobec CUP(vyuziem ich vobec niekde?) alebo iba CUC
Taxíky – z letiště není jiná možnost. Autobus na letiště nejezdí. 15-20 CUC je v pohodě.Letiště je daleko. Slyšela jsme, že sice směrem na letiště jede nějaký bus, ale míří do nějakého města a zastávku tam nemá, stojí asi 2km od letiště. Tak to by se mi nezdálo spolehlivé. Ale možná, že se něco změnilo.
Kontrola na letišti byla rychlá. Nic neobvyklého. Časové zdržení běžné, ale ne extrémní.
Výměna peněz – měnila jsem na letišti a bylo to rychlé. Kurz jen mírně nevýhodný. Žádná katastrofa. Měnit v Havaně byla ztráta času, fronty… fronty. Guanabo totéž. A otvírací doba v bance jen dopoledne.Ve směnárnách je to rychlejší, ale taky nevyzpytatelné na fronty. V Trinidadu prázdno, v Guanabo fronta na 2 hodiny. Bankomaty akceptují visa karty.
CUP – pokus si budeš chtít nakupovat v typických kubáns.obchodech nebo ovoce na trhu., tak je CUP moc fajn. Taky v jejich bistrech jsme se levně najedli.Záleží, do jakých podniků zamíříš. CUC samozřejmě turistům stačí, ale záleží na Tobě, jestli budeš chodit také tam, kde se prodává za CUP.
Pláže – navštívila jsme 4 koupací místa. Bylo to letos v létě. Nejlepší podle mne byla Playas del Este: Santa Maria del Mar – jemný bílý písek, tyrkysové čisté moře.
Playa Ancon u Trinidadu – pěkná, ale taková normální. Zklamáním byly medúzy, takže ve vodě skoro nikdo nebyl.
Guanabo – taky Playas del Este – dobré, směs písek a kamínky. Je to skutečné kubánské letovisko pro místní. Ale dobré koupání. Pláž ne příliš výstavní, ale líbilo se. Na pláži vždy hledat místo pod palmou, nebo mít slunečník.
dakujem velmi pekne za vycerpavajucu odpoved. LP je z roku 2011, takze som si myslel, ci sa nieco ohladom dopravy letisko-havana neaktualizovalo. ale vidim, ze vsetko je po starom…:-)a este jedna podotazka. samozrejme, ze nemam zaujem spat v drahych hoteloch a stravovat sa v restikach za CUC. to radsej casas particulares a lacne bistra. kamarat, co bol na kube povedal, ze do tychto bistier maje cudzinci vstup zakazany, resp. ich uplne ignoruju. co je na tom pravdy? btw. su tieto bistra nejako oznacene, aby si ich clovek nesplietol s restikou, kde sa da najest za premrstene ceny?
Ahoj,
vstup do bister rozhodne zakazany neni. Na Kube existuji i „restaurace“, ktere maji velmi, velmi lidove ceny v CUP. Problem obcas byva vedet kam jit – vetsina kubancu ti asi bude doporucovat neco turistictejsiho – oni se trochu neverice koukaji na turisty, co se chteji stravovat za CUP. A samotne se mi treba stalo, ze mi v restauraci, ktera je pro kubance za CUP prinesli jidelni listek v CUC. Ja mluvim plynule spanelsky a na Kubu jezdim pravidlene, takze jsem jim k tomu tehdy rekla sve…ale verim, ze pokud je nekdo na Kube poprve a spanelstinu neovlada, tak by si toho ani nevsimnul.
Tip měsíce: Turecko
Top 10 míst v Istanbulu
Úchvatná krajina Kappadokie: skály tu připomínají obří údy
Zvláštní jezera v turecké střední Anatolii: Nar, Meke, Çıralı obruk
Knižní tipy
Časopis Travel Life píší cestovatelé pro cestovatele, tak CESTUJ!
SOUTĚŽ: Co je nového v JOTA, aneb cestování s knihou
Nové články
Mentawajci ze Siberutu
Časopis Travel Life píší cestovatelé pro cestovatele, tak CESTUJ!
Bilbao, hrdé město hrdých Basků
Vybavení na cesty
JAK PROJET
Divoký východ Kuby na kole?
Darn Tough BEAR TOWN MICRO CREW
Turistická ponožka s neotřelým designem a doživotní zárukou, na každou štreku.
CESTOVATELSKÝ FOTOKALENDÁŘ
Vytvoř si ten vlastní na Tiskařík.cz
ČASOPIS TRAVEL LIFE
Fotoreportáž Vojty Vlka ze Siberutu