Zdravím, letos se chystám na Korsiku a ráda bych si užila také legendární GR20, nicméně jedu se psem a jsem trochu rozpačitá z informací na oficiálním webu. Francouzsky neumím, takže to taky může být tím, co mi vymyslel překladač. Nemáte někdo nějaké bližší info? al.
Sám mám psa, GR 20 jsem šel 2x, ale psa bych tam nevzal.Důvod ? Sem tam dlouhé úseky bez vody, těžký terén ( např. sedla u jezera Lac de Capitello, Cirque de la solitude atd.). Upřímně, ani jsem tam žádného psa neviděl a trápil by se.
Ale treba v pripade nutnosti preziti by se pes hodil. Zalezi, ale na stari nejlepsi a take nejlibovejsi jsou do 2 let.
Nevím, na outdoor fórech, kde se pohybuju je dost lidí, co to se psem šlo, také dost lidí se psem tam potkalo. Mám psa zvyklého na obtížný terén a zápřah, navíc se na nevhodných úsecích dá vzít za krk.
Tady se dozvíš víc:
http://corsica.forhikers.com/blog/gr20-with-a-dog
Pes v zadnem pripade. Vice info na konsulatu.