Zdravím zkušené cestovatele v Nepálu,
mohli byste mi prosím poradit jak se dostat nejrychleji/ nejlevněji/nejzajímavěji z Kathmnandů do LUkly?
Dále zda je nezbytné mít průvodce na treky, pokud ano zda je lepší ho shánět z ČR nebo až na místě?
Díky DAvid
Tara air – booking jsme provedli pres net dopredu myslim ze za 115 USD zpatecny…prruvodce opravdu neni nutn
Ahoj Dášo, opravdu stála zpáteční letenka jenom 115 USD? Zajímalo by mne, jak se to dělá s odletem, to přece všichni nemůžou vědět, kdy se vrátí zpátky z několika denního pěšího okruhu do Lukly. Díky za odpověď.
AHoj, tak je mozne ze 140 USD, ale to je urcite zpatecka. Jinak v Namche Bazar se da datum odletu upravit, maji tam zastoupeni. My ale , když jsme leteli zpatky tak letadla kvuli pocasi stejne tyden neletala (coz neni nic neobvykleho) a vzhledem k tomu, ze jsme museli chytat letadlo z KTM do DEL, tak jsme si zaplatili vrtulnik za 500USD. Na druhou stranu Tara nam aspon vratila penize za neuskutecneni letu. Klidne si zabookuj let uz odsud v KTM to levneji nesezenes, jen si musis pak letenku vyzvednou v kancelari Tary v KTM , asi 20 minut chuze od letiste (jen se doptat, kde tak kancelar je byl problem).
http://www.taraair.com/
http://www.taraair.com/fares.html
Na jejich stránkách jsem našel cenu 144 usd a obávám se, že to nebude cena za zpáteční let, ale jenom za jednu cestu.
Nekde jsem cetl, ze to planuji od zari zdrazit na 159 USD z asi 144 za 1 smer. Ceny jsou asi fixni u vsech leteckych spolecnosti a bez ohledu na termin bukovani.
Busem se da dojet az do Shivalayi, coz usetri den chuze pres kopec, ale i pak je to 5 dni pohodovejsim tempem. Mel by tam jet 1 bus denne.
S odletem by nemel byt problem na jiny termin, pokud maji volne misto.
Ceny nejsou fixni, ale lisi se minimalne. Ty ceny, co jste nasli jsou vzdy jednosmerne. My meli pred dvema lety letenku Kathmandu – Lukla – Kathmandu za 240 USD.
Ahoj, cena je vzdy za jednosmernou letenku, v roce 2010 to bylo 110 USD. Doporucuji do Lukly letet a zpatky tech 5 dni do Jiri jit, letadla casto i nekolik dni neletaji kvuli pocasi a ten trek zpatky je sice vycerpavajici, ale zajimavy.No a pristani na kratke draze koncici ve skale s sestnactimisnym Dernierem je take zazitek na cely zivot. Nakupte si cokolady a sladkosti na trek v Kathmandu, v horach jsou hodne predrazene.
Diky všem za odpovědi a užitečné rady
David
a nejvice usetris kdyz budes mit sebou filtr na vodu..cena po Namche bazar stoupa umerne nadmorske vysce a to pomerne razatne..
Takže voda z potoků se nedá pít? To je škoda. Nějaké „studánky“ po cestě nejsou? No vezmu si tedy Sanosil. Jinak díky za radu, taky mě napadlo, že bychom letěli tam a zpátky šli pěšky, asi to tak uděláme. Jen mám obavy z té masy turistů, co tam prý je. A poslední otázka. Má cenu brát do Nepálu stan? Peru bych bez něj třebas nedal, ale v Nepálu je prý ubytování za každým kamenem. No nerad bych tam někde spal pod širákem. Letíme tam od 7.11. do 23.12., tak nám snad vyjde i to počásko. Takže stan či nestan? Díky za rady i ohledně čokolád.
Ahoj, na everest treku je pitné vody všude dostatek.Pro jistotu můžeš vzít třeba Aquasteril Tramp, je lepší než Sanosil a voda se dá pít už za hodinu.Když budeš mít stan, můžeš se vyspat na odlehlejších místech, třeba nad jezery Gokyo a užít si nádherná rána bez turistů, nebo pod sedlem Renjo la nebo u Imja tso.Ale oficialně by se v parku stanovat nemělo a a drtivá většina lidí spí jen v lodžích. Byl jsem tam se stanem v říjnu a doporučuji nějaký dobrý péřový spacák do mrazu.V Kathmandu se dá nakoupit skoro vše za třetinové ceny, jen dobré boty a stan jsem tam neviděl.
Stan nebrat!jen neses X kilo zbytecnych navic…v te nadmosrke vysce je znat…nehlede na to , ze casto ubytovani neplatis, to je zdarma kdyz v v lodgii )ktere jsou na kazdem kroku) zaplatis za jidlo! Opravdu ne, opravdu vice usetris za vodu (filtr) nez za ubytko!
Díky za odpověď.
Ještě by mě zajímalo, co je zajímavé na cestě z Jiri do LUkly? Zda tomu obětovat čas, který bychom strávili v horách? Budeme v Nepálu jen 3 týdny.
Díky
Ja se tam teprve chystam, ale rekl bych, ze zajimava je mirna aklimatizace, poznani zivota mistnich, ktery neni tolik ovlivnen masovym turismem jako nad Luklou, a v dubnu rozkvetle rododendrony. Pokud mas jen 3 tydny na Nepal vcetne rezervy na cekani na odlet kvuli spatnemu pocasi z Lukly, asi radsi let do Lukly i zpet. Pruvodce neni treba ani za Luklou na beznych trekovych mistech.
Ještě mám dotaz k tomu průvodci.
Znamená to že není třeba jen z JIri do Lukly nebo vůbec na trekách např. v oblasti Sagarmatha?
David
Pruvodce opravdu potreba neni, ale doporucuji zakoupit mapu Everest regionu. Maji ji v Kathmandu na Thamelu v kazdem druhem obchudku.
.
nejlevněji a nejzajímavěji busem do jiri (cca 7-9 hodin) a pak pěšky (cca 4-5 dní). nejrychleji letadlem z kathmandu.
ne, průvodce není nutný, není kam zabloudit.