HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Střední a východní Evropa

Cesta do Rumunska přes Ukrajinu

Pepa

Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenosti s cestou na Rodnu, nebo Maramureš? Chtěli bychom jet atobusem do Michalovic, odkud bychom dále pokračovali do Užhorodu. Z Užhorodu víme, že se chceme dostat na hraniční přechod Solotvina/Sighetu marmatiei, ale už netušíme jak:-)

Zkušenosti čtenářů

Ivan

Velmi prosté, vlakem, busem, taxíkem, stopem…

Tonda

My jezdime vlakem Šíravou, která je v Michalovcich v 8:40. Na ni čeká autobus do Užhorodu(zpozdeni vlaku řikal řidič tak max.20minut)
V Užhorodu seš v cca 11:30(Jejich času) a pak mrkni na bus.com.ua (azbuka!!!)mě to piše třeba 12:10, 12:50…bus jede cca 4hodiny(raději zjisti).
Od hlavni silnice je přechod tak 20 minut pěšky a přechod by měl byt zaležitosti nejvic cca 30minut. Dal už nevim. Tonda

Jenda

no a proč si prostě nepřečteš v Užgorodě jízdní řád vlaků a autobusů ? Nebo se zeptej v kase. Nádraží jsou hned u sebe a i autobusy ze SK tam přijíždějí. Ale myslím, že budete muset přesedat, těžko něco jede přímo z Už. na hraniční přechod s RO. A připravte se na čekání, budete vstupovat do EU. Lepší by asi bylo to střihnout přes HU, to bys nemusel mít ani pas.

Tonda
Jenda:

2Jenda: Do Solotvina jezdi přimy busy z Užhorodu, vetsinou jedou dal na Rachov, Jasinju, Iv. Frankovsk… Mě se to zdá jako celkem zajimava alternativa jak se dostat do Maramureše či Rodny. Kamoš to loni tak jel a chvalil si to. Je to levné, rychlé, na Ukrajině si ještě koupiš vodku,cigarety(max jsou jen 2 krabičky, bonbony a ještě ušetřiš.

Jenda

netvrdím, že to je špatný směr. nakonec já tak taky do RO jel. Ale jel jsem až přes Černivce, kde se dá vidět vrcholné dílo našeho slavného stavitele a mecenáše Hlávky. Jinak levné to už moc není, nevím jak to je dlouho, co na Ukrajině zdražili dopravu tak 2-3x. O rychlosti bych vzhledem k několikahodinovému tvrdnutí na SK-UA hranicích nemluvil. Ani moc neušetřím, když cigarety nekouřím a bonbony necucám. Vodku beru (-:

Tonda
Jenda:

Jako přiklad beru Prahu:
Jizdenka i s lehatkem (sleva Sporotiket)Praha-Michalovce 673Kč

Autobus Michalovce-Ožhorod 5Eur x 24,5 = 123Kč
Autobus Uzhorod-Solotvino 42hriven x 2,1(bus.co.ua)=88Kč
————————-
Celkem z Prahy na rumunsky hranice 884Kč i s lehatkem

Tonda
Tonda:

Bus.com.ua

Jenda
Tonda:

nehádám se, byl jsem tam 2008, to byla hřivna 5 Kč. Nebo 4 ? Nevím, fakt. Michalovce- Užgorod je 41 km, čili cena jako ze žurnálu (-:

Ivan
Jenda:

Alternativa je jet busem z Prahy do Užhorodu s SAD Prešov, s přestupem v Prešově, před několika lety měli akční cenu při koupi zpáteční jízdenky 990 Kč až do Užhorodu, což za zpáteční byl luxus, dnes to bude trochu dražší…

Petr

Ze Sighetu Marmatei jezdil vlak až do Borši, který nyní kvůli poškozené trati po povodni končí ve Viseu de Jos (stav v roce 2010, ale pochybuji, že se v tomto směru něco změnilo). Odtud je velice slušné autobusové spojení do Borši. Dále doporučuji stopem do sedla Prislop, které lze považovat za výchozí místo přechodu jak Rodny, tak Maramureše. Za slušný peníz se lze v sedle i ubytovat v penzionu Cabana Alpina(tuším, že loni to bylo asi 200,- až 250,-Kč na osobu). Panuje zde téměř rodinná atmosféra a paní domácí hovoří několika jazyky.

Michal N

Chce nekdo vzit do Uzgorodu. Jezdim tam obcas. Jinak prechod ze Solotvyna do RU je jen pro pesi a byl otevren cca pred 2 rokama. Celkem mam obe zeme projety,takze tak. 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: