HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Austrálie

Australie stopovani

Tereza

Ahoj, nemate nekdo zkusenosti nebo neznate nekoho Kdo pro cestoval australii stopem ?? Chystam se sice Jen na dva mesice , ale planuju projet zapadni Australii stopem 🙂 Dekuju

Zkušenosti čtenářů

Jan

Terezo, známý tam byl a vyprávěl i psal, že na stop to tam moc dobré není, hlavně Rudý střed.
http://www.kompas.estranky,cz/clanky/clanky—australie_-oceanie-a-antarktida/

Libor

Ahoj, se stopem v Austrálii mám zkušenost jen 18 let starou (a taky 12 let starou z Tasmánie). Na východě a jihovýchodě Austrálie (i na Tasmánii, kde jsem potřeboval objet hory, abych se dostal k autu po Overland treku) se stopovalo výborně, jen bylo třeba se dostat z většího města. Na cesty přes vnitrozemí a trasu Adelaide – Perth jsem se přidal vždy k nějakým cestovatelům s vlastním autem, kteří hledali další pro podílení se na nákladech na benzín (tehdy přes nabídky na nástěnkách hostelů). Toto bych ti velmi doporučoval pro cestování po Západní Austrálii severně od Perthu, která je jen o málo víc osídlená než vnitrozemí (sever WA ale méně). Jih WA podél pobřeží by mohl být O.K.
Jednou jsem stopoval i ve vnitrozemí, když ti, ke kterým jsem se přidal, jeli na jih. Stál jsem u křižovatky severně od Tennant Creek směr východ a měl jen za necelý den jen 1 nabídku na svezení asi 200 km. Já ale potřeboval přes 600 km, abych neskončil v ještě větší díře. Tak jsem se vrátil do kempu u křižovatky a seznámil se tam s mladými Australankami cestujícími ve VW camper vanu, které mě do Mount Isa vzaly. Při další cestě jsem si v Perthu koupil auto, ale stopaře jsem v Západní Austrálii nebo vnitrozemí asi ani neviděl.
Západní Austrálie se mi líbila nejvíc z celé Austrálie, takže určitě doporučuju, ale pokud ji projedeš jen po hlavních silnicích, moc si to neužiješ a asi z toho budeš otrávená. Je to obvykle (kromě jihozápadu) kolem 500 km mezi jednotlivými zajímavostmi, kde cestou není vůbec nic, většinou úplná rovina téměř bez zatáček s křovím či nízkými stromy a snad jen hodně klokanů. Možná ti ale přijde zajímavé, že tam tak dlouho nic není (mně docela přišlo, třeba 146,6 km bez zatáčky, 2. nejdelší takový úsek na světě, jsem si užil). Když někam dojedeš, je to úžasné a nezapomenutelné, často světový unikát a téměř bez lidí.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: