HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz
Austrálie

Australie -dovoz potravin

Marek

Zdravím cestovatele
Chci se zeptat : Mate nekdo zkusenosti s dovozem potravin do Australie ? Vím ze je to zakazane , jde mi jen oto dovest si třeba 2-3 konzervy nejakeho tunaka nebo neco podobneho do začatku , pristaneme totiz o pulnoci a nez si pujcime auto a dostaneme se na nejake nakupy , tak mit zkratka neco sebou do zacatku . Je mozne neco takoveho podniknout , kdyz v Incoming card normalne priznam a deklaruji ?
Mate nekdo podobne zkusenosti?
Diky moc .

Zkušenosti čtenářů

Libor

Podle me cerstve zkusenosti projde treba cokolada a chleba a asi vetsina zpracovanych potravin by prosla. Treba prosly musli tycinky na Zeland, ktery je jeste prisnejsi. Hlavne ne ovoce, maso, med, semena a dalsi cerstve potraviny. Mozna to bylo proto, ze jsem priletel z NZ, ale v podstate je to moc nezajimalo a nerentgenovali jako na NZ.

Mirka

Nechapu Vase myslenkove pochody Marku. Sam uvadite, ze VITE, ze je to zakazane, ale presto se ptate jak to jako klasicky Svejk obejit a privezt si 2-3 konzervy nejakeho tunaka. Vidim, ze se starate o rozsirovani „dobre povesti“ Ceske republiky v zahranici.

Mirka
Mirka:

Jeste dodavam klidne ty konzervy priznejte v Incoming Card. Myslim, ze je Vam celnik ze soucitu urcite pusti. Budete privazet take cesky chleb k zakousnuti? Nebo si zakousnete jen tak bez chleba…

Mirka:

Kdyz chcete tahat konzervy tak na to je dobre Chorvatsko

Tonda
Mirka:

Ano , přesně tak, ve většině případu pustí, duležite je deklarovat v kartě (oni sami pak rozhodnou ,jestli je možne přivést, nebo zabaví-ve většině případu není problém-i vlastní zkušenost)
Takže no problem 🙂
http://www.agriculture.gov.au/travelling/arriving-in-australia#declare-it

pdmlynek

No, tahat potraviny do Austrálie je zakázané (jak píšeš), ale není zakázané tahat potraviny do letadla který míři do Austrálie.  Jestliže budete mít hlad když přistanete, tak si to jídlo snězte než přistanete.

Marek
pdmlynek:

Ale kam dat prazdne plechovky?

pdmlynek
Marek:

To vyhodíte do odpadků.

Mr. Knowitall
Marek:

Find more info here:
‚Taking your own food into a plane‘
forums.whirlpool.net.au/archive/1940591
Bon voyage & Bon appétit !
 

Pavel Černík

Obecně, ne všechny potraviny jsou zakázané. Maso (včetně masných výrobků), ovoce a zelenina však jsou. Na konzervy proto raději zapomeňte.
Pokud byste i přes toto varování chtěli přivézt jakékoliv jídlo, důrazně doporučuji vše deklarovat na imigračním papírku. Tím se jídla nevzdáváte, pouze přiznáváte že s sebou něco máte. Je pak na úřednících, zda Vás budou kontrolovat pečlivě a zda rozhodnou o nutnosti odebrání a likvidace jídla.
Pokud jídlo nebude deklarované a najdou u Vás něco zakázaného, znamená to automaticky velkou pokutu, případně zadržení nebo i zrušení víz a tím konec celé cesty.
Myšlenka „abychom měli něco do začátku“ je směšná. Nouzový sendvič koupíte na cílovém letišti za 5-10 AUD aniž byste cokoliv porušovali či riskovali.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: