Káča Hlavová


Články autora

Adventure Race
Nezařazené

Adventure Race

Adventure Race – Život za hranou Jiří Lorenz   Jak přežít závody v nejextrémnějších podmínkách? Co je normální a co je již „za hranou“? Jak funguje mysl a tělo při dlouhodobé zátěži? Vážně i nevážně o extrému, který je životní vášní. O tom Vám přijde vyprávět závodník a pořadatel závodů AR Jirka Lorenz     Jiří Lorenz   V současné době se specializuje převážně na závody Adventure Race, příležitostně v rámci tréninku zaběhne nějaký ultratrail, popřípadě zajede závod na silničním kole. Hodně volného času nyní věnuje trénování dětí. Věnuje se kondičnímu tréninku v Tenisovém oddíle Sokol Nehvizdy a když čas dovolí pomáhá na Slavii s tréninkem malých hokejistů. Je členem týmu, který každoročně v ČR pořádá Mistroství České Republiky v závodech AR – Czech Adventure Race.   Největší „úspěchy“ v závodech AR: Raid in France 2012 (Misroství světa) – 12. místo Portugal XPD Race 2009 (Mistroství světa) – 13. místo Bergson Winter Challange 2011 (Světový pohár) – 2. místo APex Race Švýcarsko 2011 (Světový pohár) – 5. místo AR Slovinsko 2012 (Evropský pohár) – 1. místo Bayerwald – Adventure Trophy 2009 ( Mistroství Německa v Adventure) – 1. místo 3 místo na mistroství ČR v extrémním závodě jednotlivců – Jesenický tvrďák 2011.  

Jak se připravit na expedici na mořském kajaku
Nezařazené

Jak se připravit na expedici na mořském kajaku

Jak se připravit na expedici na mořském kajaku Petr Major Chystáte se na dlouhou expedici na mořském kajaku či jen s batohem na zádech?. Tento seminář je určený především pro Vás. Petr Major Vám poradí, jak se na takovouto expedici připravit. Obsahem workshopu: Jak se taková půlroční expedice na mořském kajaku dává dohromady? Jaké vybavení si vzít na dlouhou cestu ne jen na kajaku? Ukázka několika zajímavých kusů vybavení, bez kterých by se Petr na cestu nikdy nevydal. Mentální příprava před cestou a během cesty. Strava na dlouhé expedice. Příprava na dlouhé cesty. A spoustu jiných triků + diskuse.     Petr Major   Seakajakář a kajak designer. K pádlování se dostal před 5ti lety, kdy sedl poprvé do seakajaku na moři a od té doby odpádloval 8000 kilometrů po různých mořích. Většina těchto expedic byla odpádlována sólo. Jeho první cesta byla kolem západního pobřeží ANGLIE, délka 2000 km a trvala 3 měsíce. Poté tříčlenná expedice nad POLÁRNÍ KRUH, arktické jaro (naše zima) – měsíční epxedice. Jižní pobřeží Anglie v prvním vlastnoručně postaveném kajaku, která probíhala v zimě. Opět sólo. Tři týdny. 6 měsíců sólo pádlování z Prahy až na střechu Evropy a kousek dál, poslední expedice, pokus o obeplutí SKANDINÁVIE.

Bollywoodký tanec
Nezařazené

Bollywoodký tanec

Bollywoodský tanec Vendulka Pánková Bollywoodský tanec je tancem z indických filmů, a tvoří ho pestrá směsice různých tanečních stylů, jak indických tradičních (bharatanatyam, kathak) a folklorních (bhangra, garba) tanců, tak tanců moderních (hip hop, jazz), či tance orientálního. Tento taneční styl Vám spolehlivě zvedne náladu, rozhýbe tělo od hlavy až k patě, zlepší koordinaci Vašeho těla a navíc se naučíte tancem vyprávět příběhy… 🙂 Vendulka Pánková   Vendulka se orientálnímu tanci věnuje již od roku 2004, v roce 2006 zvítězila v soutěži Miss Orient, a od roku 2007 tento tanec také vyučuje. V roce 2011 absolvovala kurz Lektor tance, akreditovaný MŠMT,a momentálně se věnuje především práci s tělem a Labanově analýze pohybu. Kromě základů orientálního tance se u ní můžete učit jak klasický styl orientálního tance, tak styly folklórní, či fantasy. Od roku 2007 se Vendulka věnuje také modernímu indickému tanci – bollywood dance – který můžete vidět v indických filmech.   Více informací o Vendulce a orientálním tanci naleznete zde

Čajový bar
Nezařazené

Čajový bar

Čajový bar Meetea Nabídneme vám lahodný šálek z čerstvých čajů z celého světa, indický čajový svařík Masala, domácí icetea z kvalitních sypaných japonských Sencha a od maminky něco malého na zub.   Meetea   Na jaře vybírají přímo u farmářů v Číně, jindy u malých dodavatelů, kteří dávají přednost kvalitě před kvantitou, stejně jako Meetea. Nejzajímavější kousky zasílají formou čajového předplatného Pořádají degustace, workshopy a zajišťují čajový catering na svatby a společenksé akce. Více o Meatea čtěte zde.

Čajový workshop
Nezařazené

Čajový workshop

Čajový workshop Meetea Meetea Workshop: Čaj je dílo lidí a krajiny, jejíž neopakovatelné kouzlo se odráží v každém šálku. Workshop plný chutí a vůní vás provede nejzajímavějšími zákoutími čajových hor a údolí Japonska, Číny, Taiwanu a Himaláje. Můžete si zkusit poznat, odkud čajové lískty pochází, dozvíte se, co je za chutí, jak čaj popsat a vybírat.     Meetea   Na jaře vybírají přímo u farmářů v Číně, jindy u malých dodavatelů, kteří dávají přednost kvalitě před kvantitou, stejně jako Meetea. Nejzajímavější kousky zasílají formou čajového předplatného Pořádají degustace, workshopy a zajišťují čajový catering na svatby a společenksé akce.

Amnesty International
Nezařazené

Amnesty International

Amnesty International     sexuálního násilí v Tunisku, Alžírsku a Maroku V Alžírsku a Tunisku platí ustanovení zákona, která umožní pachatelům znásilnění uniknout trestu tím, že se ožení s obětí. V Maroku byl podobný zákon – i díky kampaním lidskoprávních organizací včetně Amnesty International – letos zrušen. Přesto ale marocké právo oběti znásilnění chrání nedostatečně. Dále proto usilujeme o dílčí změny zákonů v těchto zemích a přijetí dalších opatření tak, aby chránila oběti znásilnění, nikoli jejich pachatele. Petice je součástí mezinárodní kampaně Amnesty International My Body My Rights. Web: http://www.amnesty.cz/pripady/pripad/mbmr-kampan My Body My Rights Možnost rozhodovat o svém vlastním těle a životě je základním lidským právem. Miliony lidí na celém světě ale tohle právo nemají. Amnesty International proto spustila kampaň Moje tělo, moje práva, která se zaměřuje na sexuální a reprodukční práva. Web: http://www.amnesty.cz/mojetelomojeprava/   Amnesty International Amnesty International usiluje o dodržování lidských práv na celém světě Jsme globální hnutí lidí z celého světa, kterým není lhostejné porušování lidských práv. Amnesty věří, že jakékoli jejich porušování se týká nás všech. Proto vedeme kampaně, pořádáme veřejné akce, zastáváme se obětí bezpráví a usilujeme o systémové změny na úrovni států i mezinárodního společenství. Práce Amnesty International se vždy zakládá na spolehlivém výzkumu. Amnesty International má v současné době 3,2 milionu členů a sympatizantů ve více než 150 zemích a regionech. Výsledků dosahujeme i díky autoritě, kterou jsme získali během 50 let své činnosti. Web: www.amnesty.cz Facebook: https://www.facebook.com/AmnestyInternationalCR

Člověk v tísni
Nezařazené

Člověk v tísni

Člověk v tísni   Na stánku Rozvojovky – informačně vzdělávací sekce společnosti Člověk v tísni se můžete zeptat na vše, co jste kdy chtěli vědět o situaci v rozvojových zemích a problematice mezinárodní rozvo­jové spolu­práce v souvislostech dnešního globalizovaného světa. Současně si můžete vyzkoušet rozvojový kvíz a vyhrát zajímavé ceny.  

Trénink na ultramaratony a horské běhy“ + organizace takto náročných závodů
Nezařazené

Trénink na ultramaratony a horské běhy“ + organizace takto náročných závodů

Trénink na ultramaratony a horské běhy“ + organizace takto náročných závodů Libor Uher Libor je zakladatel a ředitel extrémních závodů ADIDAS – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA, ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE a ADIDAS 24 HODIN KOLEM OLEŠNÉ. Tedy není lepšího odborníka na přednášku o pořádání takto náročných vytrvalostních závodů + se podělí i o své zkušenosti z trénování na ultramaratony a horské běhy. Libor Uher     Libor je aktivní sportovec, český horolezec specializující se na vytrvalostní sporty.   Narodil se 27. ledna 1971 ve Frýdku – Místku. Je ženatý, s manželkou Kateřinou má 3 děti. 20. července 2007 v 13:45 SELČ jako druhý Čech v historii, vystoupil na 8611 m vysokou K2, druhou nejvyšší horu světa. K dalším úspěchům patří letošní Proad Peak (8047), Gasherbrum II (8034 m) a Gasherbrum I (8068 m). Na všechny vrcholy vystoupal bez kyslíku a nosičů.   Nenechte si také ujít Liborovu přednášku o himalájském pozadí expedic

Libor Uher
Nezařazené

Libor Uher

Libor Uher Himálajské pozadí expedic + výstup na Proad Peak   Vzhledem k tomu, že Libor byl již na své 4. osmitisísové hoře, má bohaté zkušenosti z tamějšího prostředí. Přednáška bude především o zákulisí himálajských expedic. Dále se s Vámi podělí o zážitky z posledního výstupu na Broad Peak, na který letos vystoupil s Markem Novotným 27. července.     Libor Uher   Libor je aktivní sportovec, český horolezec specializující se na vytrvalostní sporty.   Je zakladatel a ředitel extrémních závodů ADIDAS – CONTINENTAL BESKYDSKÁ SEDMIČKA, ADIDAS 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE a ADIDAS 24 HODIN KOLEM OLEŠNÉ. Narodil se 27. ledna 1971 ve Frýdku – Místku. Je ženatý, s manželkou Kateřinou má 3 děti. 20. července 2007 v 13:45 SELČ jako druhý Čech v historii, vystoupil na 8611 m vysokou K2, druhou nejvyšší horu světa. K dalším úspěchům patří Proad Peak (8047), Gasherbrum II (8034 m) a Gasherbrum I (8068 m). Na všechny vrcholy vystoupal bez kyslíku a nosičů.

Skyrunning a trénink na něj
Nezařazené

Skyrunning a trénink na něj

  Skyrunning a trénink na něj Jan Zemaník Skyrunning je nádhernou běžeckou disciplínou, kterou si bohužel u nás v ČR moc neužijeme. Ve světě známý a mnohdy hodně sledovaný sport, u nás prozatím něco nového a pro milovníky hor hodně zajímavého. Obsah přednášky: co je to Skyrunning fyzická příprava na závody světového formátu v Beskydech strategie, plánování a příprava na závod regenerace strava – základ úspěchu základní a nepostradatelné vybavení pro běh v horách     Jan Zemaník   Reprezentant ČR ve Skyrunningu a extrémní sportovec. Ve svém volném čase se věnuje také horolezectví. Na svém kontě má i několik úspěšně dokončených vytrvalostních závodů Adventure Race. Největší úspěchy Perun SkyMarathon (MČR SkyMarathon) – 1. místo Lysohorský čtyřlístek (MČR UltraSkyMarathon) – 1. místo MS ve Skyruninngu (Chamonix) – 22. místo   Více info na https://www.facebook.com/JanZemanik    

1 2 3 6