Život v Severní Koreji

Život v Severní Koreji

Severní Korea je země známá díky totalitnímu režimu a vojenským přehlídkám. Jak ale žijí obyčejní obyvatelé této země? V posledním díle našeho miniseriálu nahlédnout ve fotografiích do života Severokorejců.

Den volna

Volný den (neděle nebo státní svátek) se musí pořádně využít. Je to čas, kdy potkáte na ulici nejvíce Severokorejců.

Děti

Školáci na fotografii vypadají na prvňáčky, ale chodí již do třetí třídy.

Institut výšivky

Institut výšivky byl založen po Korejské válce manželkouKin Ir Sena. Obrovská plátna vyšitá hedvábím jsou nádherná a jsou velmi žádaným artiklem v zahraničí.

Intranet

V knihovně v Paláci učení mohou Severokorejci využívat také počítače. K dispozici nemají však internet, ale pouze uzavřenou síť – intranet.

Areály ke koupání

V  Severní Koreji jsou krásně upravená místa ke koupání, ale jen zřídka je někdo využívá. Všichni pracují, jen děti občas přijdou.

Rýžová pole

Všude, kde je to možné, jsou rýžová pole.

Pionýři

Pionýři jsou k památníku Kim Ir Sena. Je to pro ně pocta.

Služba v metru

S lužba v Pchjongjangském metru. Je to nejhlubší metro na světě. Některé stanice jsou v hloubce i 150 metrů.

Svatba

Svatby v Severní Koreji jsou většinou skromné.

Obyčejní lidé jezdí nejčastěji na kole

Kolo je v Severní Koreji nejběžnějším dopravním prostředkem. Vlastnictví auta je pro běžné obyvatele zapovězené.

Mercedes státní správy

Mercedesy jsou vyhrazené pro státní správu.

Fotografie i postřehy ze Severní Koreje poskytla CA Korea Discovery. Více info na www.Korea-Discovery.com

Proč Hedvábná stezka?

Lidé putují Hedvábnou stezkou už 2500 let. Přesto i dnes taková cesta vyžaduje odvahu a vytrvalost. Na Hedvábné stezce každý prožije svá vlastní dobrodružství a objeví pro sebe nová místa nebo třeba sám sebe. Hedvábná stezka je tak symbolem toho, že doba objevů a dobrodružství zdaleka neskončila. Neboť kdo chce, ten je i dnes najde na mnoha místech světa.

Zkušenosti čtenářů

Milan

Toto tedy nejsou původní reportáže z cesty? Pokud ne,tak se jedná o jasné odchýlení z původního záměru Hedvábné stezky, tisknout původní reportáže? Buď tedy žádné nejsou, nebo nechápu!!!

Katka

Milane,
mohl byste prosím specifikovat, co se Vám zdá na tomto fotočlánku nepůvodní a proč Vás pobouřil natolik, že jste považoval za nutné zdůraznit svůj příspěvek třemi vykřičníky?
A jaký je dle Vašeho názoru „původní záměr HS“?
Co přesně nechápete?

Ráda Vám na konkrétní otázky odpovím. Buď zde v diskusi nebo mailem.
Kontaktovat mě můžete i na mailu katka(zavinac)hedvabnastezka.cz

———————-
Materiály pro všechny tři fotočlánky z minisérie o Severní Koreji byly pořízeny autorkou v Severní Koreji, tedy jsou jistě „původní a z cesty“.
Komentáře vznikly až v ČR, tedy nejsou „z cesty“. Nevím, jak byste ale chtěl, aby autor napsal a poslal reportáž přímo se Severní Koreje. Texty téměř všech reportáží a článků vznikají až po návratu autora. Přesto to neznamená že by nebyly „původní“.
Záměrem uvedené minisérie bylo nahlédnutí do velmi uzavřené země, ne žádný hluboký rozbor místní kultury, politické situace či života místních obyvatel. Vzhledem ke všem omezením, které jsou pro návštěvníky nastaveny to ani není možné. Přesto, pokud někdo může komentovat život v této zemi, měl by to být někdo, komu se podařilo tuto zemi navštívit vícekrát a kdo k ní má dlouhodobější vztah, jako paní Světlana Mikušová.

Máte-li však ze Severní Koreje jiné zkušenosti či jiný názor, nebojte se ho zde vyjádřit. Pokud jste sám autorem cestopisných článků z takto zajímavých destinací, určitě se na mě obraťte. I Vaše texty se mohou objevit na hlavní straně. Ovšem počítejte s tím, že cestopisných článků je celkem dost a o jejich uvedení na HS rozhoduje jak dobré zpracování, tak i zajímavost tématu či destinace.

s pozdravem

Katka Roudnická
redaktorka HS

Milan

Nač ta ostrá reakce? Připadalo mi, že fotky jsou někde staženy, pokud tam autorka pobývala, tak se omnlouvám.

mirka
Milan:

zdravim, videla som jednu relaciu a v nej jeden chlap rozpraval o tejto krajine a poviem vam ,ze to o com rozpraval,sa mi zdalo nemozne… bol tam na dovolenke,ale ziadnych domacich ludi nestretol, len hercov ktorí hrali ulohy a boli podla neho dosadení len na ucel spestrit turistom pobyt v krajine… to o com rozpraval, bolo ako z hororoveho filmu… v tejto krajine nic nefunguje, len koly turistom su schopny dat do pohybu metro, ktore je vybudovane najhlbsie z celeho sveta a vobec nefunguje, pretoze nema koho vozit, na ulici netretneme domacich ani auto,pretoze tam akoby clovek ani nezil. volne sa prejst po meste nehrozi, len so sprievodcom a len tam kam on povie…navsteva v klastore bez mnichov, len jeden akoze mnich a jeho manzelka… v hotelovej izbe vas spehuju kamerou a odpocuvacim systemom…mobil vam vezmu hned ako vkrocite do krajiny a vratia vam az ked z nej odchadzate…a internet je zakazany v celej krajine…zabavny park bez navstevnikov a obrovska kniznica tiez bez navstevnikov…starí ludia nemaju narok zit v meste ,pretoze v krajine podla ich vodcu maju zit len mladí ludia…mentalita domacich ludi musi byt hrozna, bojim sa dokonca povedat,ze asi ani neexistuje a ani oni

kitt

není to tam ceska tramvaj na te posledni fotce?

iva
kitt:

Jojo, je to ceska tramvaj.:)
DP Praha jim prodal vyrazene tramvaje.

Martin
iva:

není to spíše původní „bratrská“ dodávka za šedesátých/sedmdesátých let? :). Tyhle tramvaje jezdí po celém býv. SSSR.

Honza
Martin:

Boze, ty jsi koumak!

Jana Slováčková

Kájo Martíšku..vivat a díky za sdílení..se mnou o „tom“všem…..Jana:-)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: