USA

Road trrip USA – z východu na západ – srpen 2015

Honza

Zdravím všechny nadšence USA,

mám v plánu v srpnu 2015 projet USA od východu na západ autem. Tímto hledám cca další 2 parťáky do auta, ať to vyjde levněji. 🙂 Preferuji low-budget cestování – spaní pod stanem, vařit si, atd. Auto zatím plánuji půjčit v půjčovně.

Ameriku začnu v NY se ségrou kolem půlky července, pak máme v plánu Washington a Raleigh a pak se naše cesty rozdělí – ségra pojede na Floridu a já bych to chtěl projet během srpna na západ – hlavně národní parky. A zakončit to zlatou trojkou na západě – Las Vegas, Los Angeles a San Francisco – tady by se k nám ségra opět připojila.

Zatím to je jen takový light plán, můžem se setkat až na západě a procestovat autem pouze západ nebo to úplně překopat. Ale nejprve bych zkusil uskutečnit plán východ-západ. 🙂

Zkušenosti s cestováním mám, autem jsme projeli Austrálii (7 týdnů) a NZ (4 týdny), pak jsem cestoval v Asii cca 3 měsíce. Nyní jsem v Kanadě na working holiday viza.

Honza

Zkušenosti čtenářů

pdmlynek

Ahoj Honzo—

Zní to jako že to máš dobře promyšlené. Já sice s Tebou nemůžu jet, ale jen bych Ti chtěl navrhnout, že by bylo lepší v Raleigh NC nechal auto, zaletěl na Západ (LAX, SFO, LAS, SAN, PHX, nebo DEN), vyzvedl si auto tam, a projel si Západ. Nemá cenu tahat auto z Východního pobřeží na Západní. To Tě bude trvat týden, a po cestě toho moc neuvidíš. Ten čas radči využij na Západě.

Jestliže to není vhodné letět z Raleigh, tak můžeš si dojet do Charlotte (CLT, kde American Airlines, největší letecká společnost na světě, má 2. největší hub), nebo do Atlanty (ATL, což je nejrušnější letiště na světě a hub pro Delta).

Přeji Ti štěstí!

Ahoj, my se s bráchou chystáme červenec, srpen, máme dost podobné plány, možná bychom mohli dát dohromady nějakou trasu, napiš majlíka, když budeš mít zájem.. pošlu ti náš plán. M.

Honza

Zajem je, ale jaksik tady neni mail, kam to poslat. 🙂 Dohod tady maila nebo mi napis na muj mail. Diky

Tomas
Honza:

Ahoj, email najdes, kdyz najedes na velblouda :))

Andrea B

Ahoj Honzo, nehledáš ještě parťáka? Mám podobný plán, ale nemám žádného sparing partnera. Pokud je to ještě aktuální, ozvi se mi prosím na mail a pobavíme se více:) Díky, Andrea

Sally G

Ahoj všem, vím, že je tenhle příspěvek už pomalu 2 roky starý, ale mám podobný plán, jen ze západu na východ… Jestli někdo z Vás tuto cestu absolvoval, budu moc vděčný za cené informace a rady… Díky Sally

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: